Zablokowane zdjęcia, Winows 7

Witam! Mam pewien problem z zablokowanymi zdjęciami. Mam Winows 7 i kiedyś grzebałam w zabezpieczeniach plików. Chciałam abym tylko ja, jako administrator miała do nich dostęp. Jednak coś pomieszałam i cześć zdjęć zablokowała się w taki sposób, że nie mogę ich normalnie obejrzeć, jest tylko ikona. Stało się tak tylko ze zdjęciami, które są już na komputerze od dłuższego czasu. Przynajmniej rok. Z nowszymi nie mam tego problemu. Aby “odblokować” zdjęcie muszę podjąć tego typu działania: właściwości pliku > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > edytuj > inni użytkownicy grup > wpisać wszyscy w okienku i kliknąć “ok” > pozamykać wszystkie okienka właściwości > ponownie wejść we właściwości > zabezpieczenia > zaawansowane > zmień uprawnienia > edytuj > zezwolić na wszystko > kliknąć “ok”. Po szeregu tego typu czynności mogę w końcu obejrzeć zdjęcie, jedno. Ja możecie zauważyć jest to dość kłopotliwe. Czy da się je jakoś masowo odblokować? Bardzo mi na tym zależy. Dziwne, że nie mam do nich dostępu będąc administratorem. Mimo, że w odbiorcach pliku jestem zaznaczona. Czy wie ktoś o co chodzi i jest mi w stanie pomóc? Bardzo Was proszę.

Myślę że omyłkowo odebrałaś sobie prawa do zdjęć. Przydziel siebie do grup ‘administratorzy’ albo ‘właściciel’, potem tej grupie/tobie uprawnienia na wszystko, myślę że byłoby po problemie.

Ten problem może się zdarzyć gdy zmieniałaś sobie nazwę użytkownika - ja na przykład, miałem te same symptomy, lub typowe zabezpieczenia systemu - gdy chcesz edytować pliki do których nie masz prawa, domyślnie tylko systemowe.

Nie zmieniałam nazwy użytkownika. Administratorem jestem, bo sprawdzałam przed chwilą. Ale nie wiem jak nadać sobie te prawa.

Dodane 27.08.2013 (Wt) 22:08

Ma ktoś jakieś pomysły? Błagam, to ważne.