Zablokowanie instalowania plików na dysku C

Siema posiadam Windowsa 7 32 bit Ultimate.Windowsa mam zainstalowanego na dysku C i oto moje pytanie czy można jakoś zablokować instalowanie jakiś plików na dysku C (chodzi mi tylko żeby z niego tylko czytało i nie instalowało na nim nic ponieważ szybko mi się zapełnia ten dysk).Ja chciałbym aby na tym dysku miał tylko windowsa i tam sterowniki najpotrzebniejsze i teraz żeby instalowanie dodatkowych rzeczy już nie miało miejsca.Tylko żeby była możliwość odczytu z tej partycji.

Kolejne pytanie:Jeśli instaluje jakiś program lub grę to automatycznie wyskakuje żeby go zainstalować na dysku C i oto moje pytanie czy to da się jakoś zmienić?Według mnie to uciążliwe za każdym razem zmieniać na inny dysk niż C.

Ostatnie pytanie :czy da się jakoś sformatować dysk na którym znajduje się windows i aby nie usunąć Windowsa?

Samo przeniesienie wszystkiego z C na inna partycje nie byłoby takie trudne ale postawienie partycji C w tryb Tylko do odczytu ,może nie być takie łatwe, jak nie - nie wykonalne

Ogólnie wydaję mi się ,że należało usunąć przyczynę ,a nie szczepić się wypadek aktywnego skutku. Pobierz np Space Sniffer ,sprawdź dysk C pod kątem największych folderów i plików , zgłoś się z wynikami <- Albo odpisz ,że ta opcja Cie nie interesuje.

Nie da się (format = kasacja ,ale jest opcja reperacji nakładkowej - instalacja Windowsa na Windows bez formatowania z zachowaniem programów ,profilu ,dokumentów itp )

Da się, wystarczy zmiemić wartośc klucza rejestru %ProgramFilesDir%. Szczegóły znajdziesz na googlach.