Zablokowanie programów p2p

Witam mam taki problem ze moj ojciec instaluje co chwile jakies kazdy emule itd i nie idzie mu przetlumaczyc ze na kazie sa same wirusy i mam pytanie czy jest jakis program do blokowania klijentów p2p ? pozdrwiam

siwers1986

Poczytaj

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Co z tego że zablokujesz skoro Twój ojciec je odblokuje. Wnioskuje to z tego, że skoro instaluje to posiada prawa administratora.

no ma prawa ale nie uda mu sie zablkowac w sumie to on tylko umie instalowac programy :slight_smile:

Sprawa jest dość ryzykowna, bo może skończyć się wydziedziczeniem albo co najmniej szlabanem na auto - i nici z weekendowych wypadów z dziewczyną :lol:. No i w przypadku gdy tato ma uprawnienia administracyjne i odpowiednią determinację zawsze może spróbować to odkręcić, ale… zainstaluj mu jakiegoś firewalla i odpowiednio skonfiguruj blokując połączenia przychodzące. Większość programowych firewalli ma możliwość blokady zmiany konfiguracji przy pomocy hasła. Wyjątkowo “wredny” pod tym względem jest Kaspersky. Po zahasłowaniu konfiguracji programu nie można go nawet odinstalować, bez jego podania. Tyle, że instalacja Kaspersky’ego wiąże się z wydatkiem - program nie jest darmowy.

Jeżeli ojciec korzysta z internetu w jakiejś kablówce, sieci osiedlowej czy radiowej itp - porozmawiaj z adminem tej sieci. On ma największe i najskuteczniejsze sposoby na zablokowanie sieci p2p.

Ale najskuteczniejszą metodą jest… edukacja :). Tłumaczenie co się wiąże z korzystaniem z p2p (używanym do ściągania nielegalnego softu, cracków itp).

heh dzieki :stuck_out_tongue: akurat tak sie sklada ze mam kaspersiekiego inernet security i mam prosbe powiedz mi jak mam w nim ustawic ?:slight_smile:

Hmm… po pierwsze - nie znam KIS, wspomniałem o nim tylko dlatego, że widziałem u kogoś to hasłowanie (i kłopot z tym związany przy próbie “odkręcenia” zbyt agresywnej konfiguracji). A po drugie, trudno coś doradzić nie wiedząc nic o tym do czego używasz/cie komputera (i internetu) jakie programy i usługi są na nim zainstalowane, no i w końcu o samej konfiguracji połączenia. Generalnie - komputer, który nie jest serwerem żadnej usługi, nie korzysta z DHCP, nie łączysz się z nim zdalnie, nie udostępnia (nie jest) plików/drukarek w sieci lokalnej itp, itd nie potrzebuje do poprawnej pracy żadnych portów otwartych na połączenia przychodzące “ze świata”. Za wyjątkiem portu 53 protokołu UDP - połączenia z serwerami DNS… Ale, jak już wspomniałem - to czego nie blokować zależy od indywidualnej konfiguracji. Na początek możesz zablokować wszystko, sprawdzać co nie działa i ewentualnie odblokowywać to co potrzebne - jednocześnie blokując programy p2p.