Zablokowany dysk

Czesc witam wszystkich, mam starego laptopa ktorego chcialbym uzyc niestety na dysku z poziomu biosu mialem zostawione haslo ktorego za zadne skarby nie moge sobie przypomniec, haslo jest jedynie na dysku niestety nie moge go uzyc i szkoda mi wyzucac pieniadze na nowy dysk poniewaz wiem ze ten jest calkowicie sprawny, czy moglby mi ktos pomuc w resecie tego dysku? Laptop jest calkowicie moj mam na niego rachunki niestety gwarancja wygasla wiec niemoge go dac do resetu w sklepie tu podaje dane jakie udalo mi sie odczytac:

ze starego laptopa:

Insyde H20 Setup Utility Rev. 3.0

wersja biosu V1.45

Primary Master ST9160314AS Set

Encrypt HDD Key:10420012

oraz po podlaczeniu dysku do nowego lapka:

Insyde H20 Setup Utility Rev. 3.5

wersja biosu V1.05

SATA Port0 ST9160314AS Lock

Enter Unlock Password (Key:51315850)

Na dysku mialem wiele danych oraz mulimedia, jak juz pisalem laptop jest moj jestem w stanie przedstawic dowod na zakup, mam nadzieje ze ktos bedzie w stanie pomuc z gory wielkie dzieki pozdrawiam.

Wyciągnij baterię, która podtrzymuje BIOS na chwilkę i hasło zniknie :slight_smile:

Jak dla ciebie - metody widzę tylko dwie:

http://www.hdd-tools.com/

Pomarańczowa “pigułka” - pozbędziesz się hasła, ale i pożegnasz się z danymi

Niebieska “pigułka” - pozbędziesz się hasła lecz nie utracisz danych

Oczywiście wraz ze wzrostem poziomu usług - rośnie poziom opłat.

Chodzi o to ze haslo jest na dysku, po przelozeniu dysku do drugiego laptopa haslo jest caly czas.

Dodane 15.11.2011 (Wt) 21:30

W laptopie mam tylko “jeden dysk” po odpaleniu laptopa widze haslo do dysku wpisuje trzy razy haslo i lipa, nie moge bez hasla odpalic zadnego systemu ktory na tym dysku jest wiec niemoge nic zainstalowac dostaje jedynie szanse w tym co wypisalem wyzej, czy ktos moglby zdekodowac klucz podany wyzej? Z gory dzieki za kazda odpowiedz pzdr.

Nie zdekodujesz klucza. Klucz jest przypisywany (generowany) przez BIOS na styku interfejsu ATA_Password. Dzięki temu po włożeniu zablokowanego dysku do innego laptopa klucz ulega zmianie. Dodatkowo jeśli laptop miał uruchomiony moduł TPP - to istnieje pewne prawdopodobieństwo że cała zawartość dysku została zaszyfrowana, a wtedy pozostaje tylko zresetować hasło i pożegnać się z danymi na dysku.

No dobra ale jak zresetowas to haslo zeby przynajmniej dysk odzyskac skoro winzgroza sie nie botuje a program do ktorego podales link jej wymaga?

Dodane 15.11.2011 (Wt) 23:20

Po za tym skoro sie nie da odszyfrowac to po co laptop podaje mi ten klucz? Wiem ze to dla bajeru niewyskakuje: “Encrypt HDD Key:10420012” z grubsza pamietam co bylo na tym dysku tylko znowu instalacja, pobieranie, konfigurowanie, muza i prace graficzne ktore tam sa to juz w ogole lepiej niewspominac wiele z projektow bylo tworzone od podstaw jak nie odblokuje dysku to wiele pracy pujdzie sie rypac pzdr.

Przecież wszystko masz tam opisane: http://www.hdd-tools.com/products/rrs/howto/

Laptop (podaje kod, owszem - ale do wykorzystania w serwisie).

“Repair Station is a Windows application, so you have to download and install it” a po za tym to jest platne co znaczy ze lepiej juz bylo by zaniesc dysk do serwisu czego wlasnie ja niechce robic pzdr.

No to pozostaje Ci pewnie samemu napisać odpowiedni program. Na Twoim miejscu wybrałbym chyba jednak serwis.

Poczekam moze ktos obeznany w temacie zechce pomuc.

Dodane 16.11.2011 (Śr) 15:25

Rozumiem ze tego hasla nie da sie w moim przypadku zresetowac bez serwisu, dziekuje za kazda odpowiedz oraz poswiecony czas pozdrawiam temat mozna zamknac.