Zablokowany pendrive

nie mogę nic wrzucić na pendrive’a pojawia się komunikat o ochronie przed zapisem i żeby zmienić ustawienia, szukałam czegoś takiego we właściwościach ale nie mogłam znależć. nie wiem co teraz z tym zrobić. proszę pomóżcie

Sprawdź czy pendrive ma przełącznik (jakiś suwak), użyj go.

czasem tak właśnie się zdarza. proponuje odłączyć i podpiąć raz jeszcze.

gdzie jest ten przełącznik???makAA podłanczałam go kilka razy i nic to nie dało

zrób format pena i powinno pójść.

Spróbuj też tak: Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Zarządzanie komputerem => Magazyn => Magazyn wymienny => Biblioteki, kliknij PPM na pendrive, wybierz właściwości i pod zakładką Zabezpieczenia sprawdź czy nie masz czegoś na “odmów”.

Ale na pendrive możesz normalnie wejść?

tak mogę normalnie wejść, nie ma niczego na ‘odmów’.

w laptopie nie działa mi mikrofon,jak coś mowie na skeypie nic nie słychać, natomiast klikanie na klawiaturze i wszelkie ostrzeżenia systemowe słychać bardzo dobrze,jeśli ktoś coś wie jak temu zaradzić proszę o info, będę bardzo wdzięczna

Zalogowana jesteś jako administrator?

Skoro nic na nim jeszcze nie ma, to go sformatuj. Jeśli wyskoczy monit o ochronie przed zapisem to musi być jakiś przełącznik.

nie mogę go sformatować bo wyskakuje ochrona przed zapisem. gdzie powinien być ten przełącznik??

Kliknij jeszcze PPM na tym pendrive’ie, zakładka Narzędzia, przeskanuj na okoliczność błędów, zaznacz obie funkcje, skanowanie może trochę potrwać. Nośnik nowy? Na innym komputerze też się tak robi? Podaj jego nazwę.

…i jestem zalogowana jako administrator

Dodane 07.04.2009 (Wt) 21:39

nie mogę nic zrobić bo dysk jest zabezpieczony przed zapisem, nośnik nie jest nowy, są na nim dokumenty, nośnik to KINGSTON 4GB

Może infekcja. Pobierz

http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry369724

i włącz przy podłączonym pendriv’ie. Potem przeskanuj tym

http://helpc.eu/viewtopic.php?f=26&t=420&p=1894

Do tego w opcjach folderów wyłącz ukrywanie plików i folderów systemowych i włącz pokazywanie ukrytych plików, sprawdź czy nie przybyło Ci na pendrive’ie plików których nie znasz.

Próbowałeś na innym komputerze testować tego pendrive’a? Może problem leży po stronie Twojego PC…

Kingston 4GB, a jaki model konkretnie? klik

A tutaj problem był już poruszany na PEB(ie).pl przeglądnij te informacje: klik czy też na IDGie klik

Wynika z tych informacji, że konflikt stanowi format RAW