Zablokowany Rejestr i Menadżer zadań/POMOCY!

Witam mam problem od jakiegoś tygodnia mam wirusa, który blokuje mi rejestr i menadżer zadań.Trzyma się nawet po 6 formatach i 5 skanach np Trojan Remover, ComboFix, OTL, DrWeb, Kasperky. I nic nie pomaga żadne logi itd. Proszę o pomoc!!

na innym komputerze wypal bootowalną płytkę z AV http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/ … skanerami/

Witam

Czy dobrze rozumiem: “6 formatów” (wystarczy jeden)? To mi się wydaje, że z płytki, której instalujesz system jest nieźle zjechana wirusami itp.

To mi wygląda, jakbyś posiadał płytkę z pirackim systemem, na dodatek ktoś Ci chciał zaszkodzić. :stuck_out_tongue:

Witam a formatujesz wszystkie partycje bo jeżeli to sality to infekuje wszystkie pliki exe, więc jeżeli masz więcej niż jedną partycję to musisz sformatować wszystkie nie tylko systemową . Płyty z programami i ewentualnie pen drive też może być zainfekowany powodzenia.

System jest czysty bo instalowany na innym komputerze a formata mialem 6 razy ogolnie 3 systemami.

Dodane 19.07.2011 (Wt) 19:46

System jest czysty bo instalowany na innym komputerze a formata mialem 6 razy ogolnie 3 systemami.

A czy jest możliwość że wirus mógł być ukryty w BIOSIE? Tylko pytam jakby co. Bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. No 3 zawirusowane płyty. To niemożliwe.

W BIOS-ie nie-odpowiedź pierwsza.

Druga odpowiedź.

Tak, zainfekowałeś każda plytkę. Jeżeli kopiowałeś (podejrzewam tylko) z pirackiej (zainfekowanej) wersji systemu na inne płytki.

Też napisałeś, że 6 razy 3 systemami. Faktycznie, czy czasem nie zrobiłeś tak, że formatowałeś partycje dysku z poziomu Windows (formata partycji systemowej, jak się domyślam, wiesz, że nie zrobisz)? Zrób sobie format z poziomu płytki instalacyjnej Windows i zainstaluj Win’a. No i jesteś w domu. Mozesz też się poradzić Acorus -a, co jest też bardzo sensowne. :?

Według mnie format to format. Czyli z poziomu płytki instalacyjnej. Sensowna jest tylko porada Acorus’a. Ale jak 3 systemami to każdy inny. To znaczy np. każdy z innego źródła: net, od kolegi itd. Ale jeszcze raz czytając pierwszy post twierdzę że sality by wykryło bo ComboFix’em się go wykrywa o ile mnie pamięć nie myli. To do wypowiedzi redhop’a.