Zablokowany Windows (xp)

(Poccnr) #1

Witam!

Nie wiem co jest nie tak z licencją...ale kupiłam kompa od kogoś i teraz...mi świruje.

Proszę powiedzcie mi jak to wyłączyć bo blokuje mi programy (np.WMP)

nawet nie wiem o co chodzi-dlatego daję załącznik wyglądu pulpitu bo mi to wyskakuje.

Nie mam kontaktu z osoba od której kupiłam kompa,więc nie mam też owego klucza.

Jak to wyłączyć bez "formalności"? [-o<

(Daghda) #2

Pewnie kupiłaś od kogoś komputer z "lewym" systemem. Najprościej będzie kupić sobie Windowsa albo pobrać Linuksa i tyle... Chyba, że ktoś sprzedawał komputer razem z licencją Windows (wtedy powinnaś mieć i płytę i etykietę) - ale w to akurat wątpię (chociaż licencja jest formalnie przypisana na zasadzie jeden pecet = jedna licencja na komputer - wymieniając kompa, formalnie trzeba zmienić system).

(Poccnr) #3

skoro inaczej się nie da...

to tego LICUTA skąd mam zassać i jak zainstalować...??

napisz mi proszę szczegółowo bo się nie znam :frowning:

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

(Daghda) #4

Heh. Najpierw przeczytaj http://www.jakilinux.org abyś wiedziała, co Ci odpowiada... Ale jeżeli "nie tworzysz" czegoś poważniejszego na komputerze, to - sam nie wiem, czy tak będzie dobrze... - nie lepiej kupić system?

(Sebos99) #5

Z tego co widzę to jesteś raczej początkującym użytkownikiem, więć doradzałbym windowsa (za 299 zl kupisz legalnego), a nie linuxa :slight_smile:

(neo10) #6

Z linuxem bym się raczej też nie bawił ;] szczególnie że w tej chwili xp oryginalny to koszt zaledwie 269zl http://www.allegro.pl/item277508176_sal ... _wawa.html ;]

(Poccnr) #7

no jestem początkująca....i nie znam się za dobrze-dlatego napisałam tu szukając pomocy...

no dobrze-kupię Windowsa...a co dalej?

To co mam obecnie na kompie utracę,prawda?

Muszę wymazać caly system aby wgrać nowy,tak?

No to ładnie :frowning:

[-o<

(Daghda) #8

Skopiuj na płytę to, co najpotrzebniejsze a potem format systemu... Teoretycznie, po włożeniu płyty i wystartowaniu instalatora "samo" zrobi się większość rzeczy. Polecam Google i wyszukać sobie tematy takie jak "formatowanie dysku" i "instalacja Windows". Microsoft TechNet też nie polecam, bo jeszcze Ci za bardzo namiesza w głowie :wink:

(Losrados) #9

Windows XP Home OEM jest dostępny już od 242,00 PLN + ewentualne koszty przesyłki: klik.

(MaRa) #10

Przedewszyskim czy na komputerze naklejony jest certyfikat z kluczem? Czy jest do niego płytka z Windowsem i książeczka? Jeśli nie, to system jest nielegalny.

Trzeba kupić nowego Windowsa.

A ważne pliki skopiować na CD/DVD lub pendriva i zainstalować nowego Windowsa. Tylko wcześniej na płytkę zgrać potrzebne sterowniki :mrgreen:

Uważałbym na zbyt tanie Windowsy na Allegro, mogą być podróbkami. :!:

Sklepy komputerowe z reguły stosują bardzo niską marżę na Windowsa, rzędu 5%, więc trudno żeby ktoś wyjątkowo tanio sprzedawał, bo by musiał drożej kupić w hurtowni i taniej sprzedać. Więc bez sensu, najprawdopodobniej Windows jest jakis lipny.

Najlepiej przejść się po dwóch-trzech sklepach komputerowych i spytać o ceny. Na Allegro taniej się oryginała nie kupi, wyjątkiem są stare systemy (Windows 98/2000).

Linux nie jest taki zły, ale jeśli ktoś nie wie co to w ogóle to może lepiej by jeszcze nie próbował.

Darmowa Mandriva One ma chyba już zintegrowane sterowniki, na większośći komputerów będzie chodzić zaraz po instalacji. Albo Ubuntu.

(Larry Bigl) #11

Nie trzeba formatować dysku by zalegalizować system, wystarczy, że zakupisz licencję i programem np. KeyFinder zmienisz klucz Windows na ten który Ty zakupiłaś razem z licencją, formatowanie nie będzie konieczne.

(neo10) #12

Tak tylko jeżeli ma lewy system to na 99% jest to windows xp profesional a nie opłaca się kupować takiego systemu oryginalnego do domu szczególnie że kosztuje praktycznie dwa razy tyle.. :frowning: