Zabrudzony obiektyw

(Thomansinho) #1

Witam :smiley: posiadam aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-LS2 i mam następujący problem: mój bardzo mądry (młodszy) brat musiał zbadać jak wygląda obiektyw tego aparatu i pozostawił na nim ślady palców (nie wiem jak brzmi fachowo ta część aparatu, ale chyba wszyscy kojarzą o co chodzi). Czym mam to bezpiecznie wyczyścić, aby nie uszkodzić tej przysłonki, szybki czy jak to tam się nazywa?? Proszę o pomoc!

(Pkans) #2

miękką ściereczką z irchy albo z mikrofibry

(Nowy10) #3

kup zestaw czyszczący do aparatu, miałem podobny problem, w moim przypadku pomógł zestaw 5 in 1, w którym jest pompka, ściereczka, pałeczki, płyn, i specjalne chusteczki

trzeba to czyścić ostrożnie ale daje to dobre efekty, pozdrawiam

(Thomansinho) #4

tak się składa, że mam taką ściereczkę z mikrofibry (od okularów) mam przetrzeć tak na sucho, czy nawilżyć czymś??

(Airborn) #5

na sucho, jak nie będzie schodziło, chuchnij delikatnie na soczewkę

(Muraczes) #6

Ja tak samo czyściłem chusteczka i ale nie chce mi to się zmazać pomocy

(Airborn) #7

sprawdź paznokciem delikatnie czy aby napewno jet to zabrudzenie, a nie rysa, jeśli poczujesz wgłębienie będzie to rysa, chropowatość to jakiś bródek który się przyczepił, możesz spróbować go zdrapać, ale delikatnie tak by nie uszkodzić objektywu

(Jadwiga Poczta) #8

jaka chusteczka? higieniczna? :stuck_out_tongue: u mnie sciereczka od okularow daje dobre skutki, ale nie radze chuchac bez potrzeby na ten obiektyw chyba ze bardzo delikatnie