Zacięcie kompa podczas gry


(Ziomal450) #1

Siemka :slight_smile:

Mam problem z kompem,a dokładnie:

Gdy włączam grę,gram w nią ok. 1 minutę i potem się zacina i już tylko reset :confused:

Gdy włączam kompa to też trzeba kilka razy za nim się włączy odpowiednio :confused:

PROSZĘ o POMOC!!

Będę bardzo wdzięczny i dam po piwie/punkcie reputacji itp. :stuck_out_tongue:

Z góry Dziękuję i Pozdro

Toxic12331


(Okar19) #2

może powiesz jakie gry i jaki PC posiadasz ?

Polecam zrobić gruntowny skan tym http://www.dobreprogramy.pl/asquared-Fr ... 13269.html i tym http://www.dobreprogramy.pl/SUPERAntiSp ... 13150.html


(Ziomal450) #3

AMD Athlon 64 X2 Dual

Core Processor 4200+

2,21 Ghz, 2,00 GB RAM

Gierki wszystkie jakie mam i wszystkie nie działają :frowning:


(Gural7) #4

Podaj temperatury na procku,płycie głównej i karcie graficznej oraz nazwe zasilacza i jego moc.


(Laszjwrz) #5

No i fajnie będzie też wiedzieć jaka ta karta graficzna :slight_smile:

Po pierwsze temperatury podzespołów podczas grania i w spoczynku, zasilacz (tak jak napisał kolega wyżej), później aktualizacja sterowników karty graficznej i DirectX.


(Gural7) #6

do wykrycia karty graficzej albo GPU-Z albo everest,temperature reszty podzespołów albo Everestem albo HWINFO32 http://www.hwinfo.com/download32.html .


(Macasz12) #7

Gry są legalne? Możliwe że masz kurz na podzespołach. Mi kiedyś się komputer wyłączał bo miałem zasyfione kurzem procesor.


(Gural7) #8

błagam,tylko bez opinni typu masz problem z kompem bo nie masz oryginalnej gry/gier a tak apropo nie wiem jak tobie się dostał kurz na procesor :?: ,to jest niemożliwe gdy ma się nałożone na niego chłodzenie,a nawet jak się dostanie to też nie wiem co to zmienia.


(Laszjwrz) #9

Kurz przetrzymuje ciepło, co prowadzi do przegrzania układu i np restartu komputera. Nie może być na procesorze gdy przylega do niego płyta radiatora, ale może obleść cały układ chłodzenia, a w szczególności żebra radiatorów - bo tak to przecież działa - ruch powietrza wciąga kurz do wnetrza obudowy.


(Gural7) #10

tak to jest możliwe ,ale by się kurz dostał na procesor jest nie możliwe(jest taka możliwość na socket A ale nie wpływa to na nic gdyż rdzeń jest i tak przykryty chłodzeniem),co do wpływu oryginalności gier nie ma ,ewentualnie używanie kiepskich witaminek(cracków) może co nieco nabroić,tu raczej wygląda mi na problem hardware-owy,jak user poda info otemperaturach,zasilaczu będzie jasne w czym problem.


(Airborn) #11

Toxic12331 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, dokładniej mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.


(Ziomal450) #12

Ok Tytuł poprawiony :slight_smile:

Co do temperatur to nie jestem wkręcony w te klocki,więc nie wiem gdzie to się sprawdza :stuck_out_tongue:

Lecz chyba Formata zrobię i zainstaluje win 7 :wink:


(Gural7) #13

pobierz ten program http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom ... 11558.html i w tray pokażą ci się ikony temperatur,jak na nie najedziesz kursorem to pokaże się nazwa podzespołu a ikona będzie wzkazywać aktualną temperature,a jak nie to wejdz bezpośrednio do programu i wejdz w zakładke "czujnik".


(Ziomal450) #14

jak włączam ten program to mi komp się resetuje :confused:

Może formata zrobię i zainstaluje win 7 ;0

Może to pomoże :0