Zacięcie komputera - wina sprzętu?

Problem: Podczas ogladania jakiegoś filmy na YouTube czy zwykłego .avi czy też podczas grania w jakąś gre wymagająca dobrego sprzetu komputer mi się zacina, nic nie da się zrobić, żaden błąd nie wyskakuje, jedynie reset kompa pozostaje.

Co zrobiłem: Reinstalacja winXP nie pomogła, sterewniki instalacje itp też nie. Komputer jest wyczyszczony i nie ma żadnego kurzy w nim, nic się nie przegrzewa, więc winna na 95% leży po stronie sprzętu.

Tylko teraz co zawodzi? Ram sprawdziłem programam _ memtest86+ _, żadnego błedu. Czy to może być zasilacz? Płyta główna? Czy coś jeszcze innego. Chętnie usłysze Wasze opinie. Nie będe pochopnie sprzętu wymienniał ponieważ nie mam chwilowo za dużo w kieszeni. Więc musze być pewny co jest niesprawne.

Oto mój sprzęt:

Płyta głowna: Asus M2N4 - SLI

Procek: Amd Athlon 3500+

Grafika: Galaxy GF 7600Gs Zalman

Ram: 1GB bezfirmówka jakaś

Dysk: Sata WD 250GB

Zasilacz: jakiś z obudową razem kupiłem, tracer.

bardzo możlwe, że przy wymagających czynnościach zasilacz nie wyrabia, ale że na 100% to wina zasilacza to Ci nie powiem

tracer nie należy do liderów…

jaką masz grafikę?

Moim zdaniem stawiam na zasilacz bo ten to szrot jakich mało :confused:

Kup Modecome MC 400W.

Na wszelki wypadek możesz podać logi z hijack i combofix.

Sprawdź też czy te bolce na płycie głównej nie są jakieś wypukłe, popenkane.

chyba chodziło Ci o kondensatory :slight_smile:

sprawdzić można, nie zaszkodzi :wink:

usługa indeksowania na dysku wyłączona? komputer przeskanowany dobrym antywirusem?

ja mialem kiedys tak ze mi sie komp calkowicie wylanczal i poetm musialem 5 minut czekac zeby go znowu włączyc .chodzilo o to ze cos tam musialo sie naladowac w zasilaczu.mowiac prosciej zasilacz musi miec moc dostosowana do plyty glownej (tyle ile kazda potrzebuje pisze w instrukcji ja wtedy mialem za slaby o wiele zasilacz zmienilem caly sprzet na jeszcze bardziej wymagajacy ale tez jedne z najlepszych zaislaczy i bylo wszyskto okej

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 23:00 został dopisany post przez losiu_

a no fakt .moze tez byl antywir jakis slaby .zdarza sie ze komp jest tak zarzucony wirusami i programami szpiegujacymi ze komp sie 10 minut wylancza (mialem tak jak nie wiedzialem za duzo o komputerze )wszysto dzialo sie co chcialo

efazeti , tak właśnie o to mi chodziło :slight_smile: Zapomniałem nazwy… :oops:

Grafika: Galaxy GF 7600Gs Zalman

Dopisałem do głównego tematu.

Wątpie żeby to był wirus. Kilkukrotnie robiłem format dysku C. Raczej nie jest zamulony. Siedzieć na necie moge bezproblemowo, np. jak gram w Punishera to się nie zacina, czy też przy WoWie także się nie zacina chyba że jakiś filmik jest, to sie zdarzyło ze się przycieło. A co do kondesatorów to co zrobić jeżeli są uszkodzone? Możliwe że je uszkodziłem podczas czyszcznia komputera #-o

Jutro kumpel wpadnie z zasilaczemswoim to się okaze czy to zasilacz. A czy karta graficzna? Też wchodzi w gre?

A tutaj logi dla ciekawskich:

Logi z HijackThis

Logi z ComboFix

zasilacz możnaby wymienić, może niekoniecznie rozwiąże to Twój problem, ale będziesz mógł ze spokojem spać i nie martwić się o “śmierć” swojego kompa

logi chyba w porządku

jeśli kondensatory są uszkodzone to wystarczy przylutować nowe (raczej nie we własnym zakresie)

wina karty graficznej IMO nie wchodzi w grę, chociaż mogę się mylić

Kolega był u mnie ze swoim zasilaczem i mimo to komputer się zacioł. Więc to jednak nie zasilacz. Co może być jescze nie tak? Te kondesatory z płyty głównej jak mozna spradzić czy nie są uszkodzone? A może jednak ta grafika wchodzi w grę?

Test na ram wtkonałem tylko raz, więc czy mogło nie wykryć błędu?

  1. z jakim zasilaczem był kolega?

  2. kondensatory poprostu obejrzyj, jeśli będą pęknięte, spuchnięte itp. to źle

  3. co to znaczy raz? test ramu wykonuje się bootując komputer z płyty z programem Memtest i powinien trwać conajmniej 3h

1) 350v jakiś firmowy bo stary mu się przegrzał i polecili mu kupić własnie formówke, czyli raczej badziew to nie jest.

2) Obejrze.

3) Okej, postaram się te 3h testować.

JAKI firmowy (może modecom feel, co?) zasilacz?

właśnie, sprzedawcy potrafią polecać taki sprzęt, że…

Po czym poznajesz że się nic nie przegrzewa?

Temperatury w Biosie są ponizęj 40 stopni.

3 gozinny test RAMu pokazał 0 błędów. Co do zasilacza kolegi to dane podam jutro bo dziś nie jestem w stanie tego powiedzieć.

a ten 1 gb ramu to masz w jednej kości ?? I przyokazji napisz jakie taktowanie tego ramu.

1 kośc, taktowanie 500mhz.