Zacina się, chodzi wolno,wyskakuje informacja błąd krytyczny

Witam mam problem i chciałam prosić o pomoc. Na moim laptopie SONY VAIO zaczęły dziać się dziwne rzeczy : zaczął chodzić wolno i momentami bardzo głośno, później zawieszał się nie ważne gdzie bym nie kliknęła. Zrobiłam format dysku C. I niestety problem nie zginał a pogorszył się:/ ciągle po każdym wylogowaniu aktualizuje aktualizacje po godzinie jak nie dłużej. A na koniec pojawił się błąd krytyczny aktualizacji C0000022. To z F8 uruchomiłam go w trybie awaryjnym przywróciłam system do daty zasugerowanej i dalej aktualizuje i szaleje. Co mam zrobić? gdzie popełniłam błąd? :confused:

Aneta_ea , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) zrób screenshota z programu (całe okno), umieść na http://wstaw.org/ i podaj link na forum.

Wstaw link do screena z HWMonitor (w spoczynku i pod obciążeniem).

http://postimg.org/image/h46ahzj1h/

Dysk nie jest w najlepszym stanie, ale nie wygląda na to by to on był powodem tych problemów.

Pobierz HWMonitor i uruchom, obciąż czymś laptopa, np. uruchom filmik na YouTube w wysokiej rozdzielczości, zrób screenshota z programu i umieść na http://postimage.org/ , podaj link na forum.

http://postimg.org/image/ofyx8hkgj/

Czy obudowa laptopa obok wylotu chłodzenia bardzo się rozgrzewa?

Należałoby przeczyścić układ chłodzenia i wymienić pastę termoprzewodzącą (najlepiej skorzystać z serwisu).

Odinstaluj McAfee Security Scan Plus

Odinstalowałam McAfee Security Scan Plus. Nagrzewa się. To wina przegrzewania?

Poza tym nie mam dźwięku i nie chodzi you tube ( tnie się na początku)

Hej,

Niestety to bardzo prawdopodobne. Rozumiem, że screeny z HWMonitora pokazałaś bez obciążenia systemu? Jeśli tak, to przydałby się screen po obciążeniu - może to być uruchomienie jakiejś gierki na kilka minut.

Być może to wina niezainstalowanych sterowników. Uruchom menadżera urządzeń i sprawdź, czy nie widać w nim jakiś nieznanych bądź niedziałających urządzeń.

:arrow: Czy nie używałaś ostatnim czasem przypadkiem ComboFix’a? Od jakiego czasu nie masz dźwięku w systemie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

przepraszam że dopiero teraz odpisuje i dziękuje za zainteresowanie.

Dźwięku nie mam od bardzo dawna męczę się niesamowicie przez to:/ dokupiłam usb przez które mogę podłączyć np do kina czy innych urządzeń (męczące:/)

Poza tym jakiś czas temu oddałam laptopa do naprawy Panowie z serwisu stwierdzili że z dźwiękiem nie da się nic zrobić bo coś się spaliło czy też uszkodziło i polecili zewnętrzne usb do dźwięku.

O dziwo! dźwięk z laptopa usłyszałam i cieszyłam się tylko nim przez tydzień i znowu zamilkł na dobre…

Nie rozumiem co się dzieje. Strony ładują się wolno i kiepsko… wyeliminowałam,że to wina interenetu na innych urządzeniach internet jest bardzo sprawny.

Zdjęcie było robione z obciążeniem film włączyłam w internecie na pierwszej lepszej stronie.

Co powinnam zainstalować?

Może rzeczywiście coś brakuje ze sterowników:/

Rozwiązywanie problemów sprzętu elektronicznego typu systemy itp nie jest moją dobrą stroną:/

Pomocy:-)

  • [*:2ejdskai] Spróbuj wyłączyć wszystko z autostartu, aby to zrobić wykonaj kombinację klawiszy klawiatury: WIN + R > wpisz msconfig > wejdź do zakładki rozruch i wyłącz stamtąd wszystkie programy, takie jak np. komunikatory (Skype, Gadu, MSN itd.) i inne, a zostaw tylko antywirus, jeżeli masz. kliknij ok.

Defragmentacjii dokonałam. Oczyściłam dysk (było tego sporo) ale dalej laptop się dziwnie zachowuje. Po kilka razy klikam na ikonkę przeglądarki (mozilla) strony się wieszają. jak oglądam zdjęcia zacina się nawet przeglądarka fotografii. Ehh… jakieś inne rady?

Dodane 03.11.2013 (N) 11:48

Jakie sterowniki zainstalować?

Hej,

Karta dźwiękowa na USB jest dobrym rozwiązaniem - zresztą sam też takowych używam.

Może to być problem z mostkiem południowym płyty głównej, ewentualnie jakieś zimne luty na płycie głównej.

A czy dodatkowo nie ma jakiś innych problemów z komputerem - na przykład błędne działanie urządzeń USB, brak wykrywalności dysków, etc?

Trudno powiedzieć, żeby uruchomienie filmu poprzez internet było mocnym obciążeniem systemu. Bardziej jakaś gra bądź inna wymagająca aplikacja - na przykład kodowanie materiału audio/video.

Najpierw w menadżerze sprawdź, czy nie ma urządzeń, dla których nie ma zainstalowanych sterowników bądź które działają niepoprawnie.

Jaki dokładnie model laptopa posiadasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam Model to : SONY VPCEA2S1E

Dodatkowo nie ma innych problemów z komputerem - urządzenia USB działają poprawnie , wykrywa dyski itp

Tylko chodzi głośno i wolno, zacina się:(

A jeśli radzisz USB to jakie mam to ok jakoś przeżyje;-)

Najpierw w menadżerze sprawdź, czy nie ma urządzeń, dla których nie ma zainstalowanych sterowników bądź które działają niepoprawnie - nie umiem .Klikam w menadżera ale ja tam nic nie widze:/

Pozdrawiam!

Hej,

Spróbuj obciążyć system grą bądź inną aplikacją i pokaż temperatury.

Sterowniki znajdziesz na stronie http://www.sony.pl/support/pl/product/V … _W/updates. Zainstaluj sterownik do dźwięku.

Jeśli dźwiękówka jest uszkodzona, to i tak nie będzie innego wyjścia.

Poniżej screen, który pokazuje, jak rozpoznać błędnie działające urządzenia - mają charakterystyczny znaczek.

06965281244788635454_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jakbym wgrała nowego windowsa 7? to jest szansa że będzie lepiej?

Może to głupie pytanie ale lepiej zapytać.

Pozdrawiam!

Hej,

Jeśli jest to problem sprzętowy - przegrzewanie laptopa - to wgranie systemu nie da zupełnie nic. Jeśli natomiast winny jest błąd systemu, możesz odczuć poprawę. W każdym bądź razie na pewno warto wrócić do mojego poprzedniego postu i pokazać kilka screen’ów.

Pozdrawiam,

Dimatheus