Zacinające się konto użytkowników


(Toffik325) #1

Cześć :mrgreen:

Mam problem :frowning: Otóż wszystko było dobrze, pięknie komputer nie mulił. Stworzyłem nowe konto użytkowników (drugiego administratora) i po jakimś czasie (około miesiąc, pół) zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Próbowałem wejść na swoje konto, ok, włącza się, muzyczka systemu i... i nic. Na pulpicie pojawia się moja tapeta, kilka ikon i nic dalej. Na pasku zadań oprócz niebieskiej linii nie ma nic. Próbuje coś włączyć zero reakcji. Chcę włączyć menu start (poprzez przycisk na klawiaturze, bo pasek zadań nie działa) no i nic. Kiedyś po restarcie systemu było już dobrze, a teraz nawet kilka nie pomaga. Udało mi się włączyć jedynie Menedżer zadań Windows, z którego włączyłem Mozille Firefox i do Was piszę. Drugie konto działa bez zarzutów. Dodam, że wyczyściłem dzienniki Windows i to nie pomogło. Z góry dzięki za pomoc!


(adam749) #2

Uruchom Menedżer zadań Windows i daj plik > uruchom > explorer

Potem start > uruchom > regedit i przechodzisz do:

HKEY_LOKAL_MACHINE>Software>Microsoft>WindowsNT>CurrentVersion\Winlogon

i w shell wpisujesz explorer.exe


(Toffik325) #3

To też próbowałem. Wyłączyłem Explorera i pojawia sie tylko tapeta (nie ma pasku zadań ani ikonek), a po włączeniu pojawia się pasek, nie ma ikon i dalej nic. Ścięcie. Zaraz sprawdze to z rejestrem.

Hmm. Pomogło, ale wyloguje się i zaloguje jeszcze raz. Sprawdzę czy znowu się zacięło konto.

Po wylogowaniu i zalogowaniu znowu zwiecha...


(adam749) #4

A to w rejestrze zmieniłeś??

Przywróć plik explorer z konsoli odzyskiwania. Odpal kompa z płytki Windy, potem konsola odzyskiwania i wpisz:

gdzie F:\ to jest napęd, a C:\ dysk systemowy.

Podaj jeszcze logi z hijacka bo może jakiś syf masz.

Logi wklejasz na www.wklejto.pl, a na forum dajesz tylko link.


(Toffik325) #5

Podam logi. Tylko zauważyłem, że jak za drugim razem przywracam explorer.exe to sie odcina, tylko, że na pasku żaden program nie jest włączony o0 Gdy próbuję przywrócić plik explorer.ex_ z konsoli przywracania pisze - "Odmowa dostępu."

Log z HijakThis: http://www.wklejto.pl/11764


(huber2t) #6

fix w hijackthis

Podaj log z Combofix


(Toffik325) #7

0k. Widze, że to nie ma sensu :frowning: Dzięki za wszelką pomoc :wink: ale widzę, że po próbach, które zrobiłem (około 15 restartach i próbowaniu z konsoli odzyskiwania różne komendy, bo to chyba wina Explorera) nie ma sensu dalej się bawić. Stracę trochę plików i czas, ale zrobię formata. Dzięki!