Zacinajacy komp

witam

Otóz moj problem polega na tym ze komp, liczy sobie cos koło 7 lat, cos strasznie zamula zanim cos wcisne trzeba troche poczekac tzn troche znaczy kilkanascie sekund, moze ktos zna ten odgłos kiedy dysk “mysli” i wydaje odgłosy jak wyginana blacha, wymieniłem go z reszta i tak był do wymiany (kto dzisiaj w kompie ma tylko 60gb?) niestety problem nie znknał. Idzmy dalej, myslałem ze ramu jest mało, w całej zywotnosci kompa ram był wymieniany 5-6 krotnie gdyz “spalił sie”. wiec pomyslałem ze to on jest sprawca kupiłem 512, i to dalej nie pomogło.

Czy to mozliwe ze to karta graficzna lub płyta główna jest sprawca tego problemu? Juz tylko te dwie rzeczy nie były wymieniane w moim sprzecie wiec cos musi byc na rzeczy. moze ktos miał podobny problem i podsunie jakies rozwiazanie, jesli tylko zakup nowych czesci rozwiaze problem to niech zasugeruje jakies niezbyt drogie rzeczy.

z góry dzieki za pomoc

moj sprzet:

Typ procesora Intel Celeron 4, 1800 MHz (4.5 x 400)

Nazwa płyty głównej Intel Brownsville D845GBV (6 PCI, 1 AGP, 2 DIMM, Audio, Video)

Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale-G i845G

Pamięć fizyczna 768 MB (DDR SDRAM)

Karta wideo NVIDIA GeForce4 MX 440 (64 MB)

jesli trzeba wiecej danych pisac

Proponowałbym zdefragmentować lecz najpierw wyszyść obudowe i każdą cześć z kużu jeżeli to niepomoże to porozglądaj się za jakąś nowa płyta głowną oraz odrazu z lepszym prockeim no i grafike ale podaj jeszcze dane zasilacza. Jezeli defragmentacja niepomoze ani wyczyszczenie a niemasz kasy na nowe podzespoly to FORMAT i na nowo windowsa wgraj :slight_smile:

dysk był dzisiaj kupiony, wyczyszczenie z kurzu? dobra ale jak? trudno dostepnych zakamarków nie da sie wyczyszcic. Format? dzisiaj rano był Format. Zasilacz równiez nowy.