Zacinający sie komp

nie pamietam juz jaka mam plyte bo ten komp ma juz jakies 10 latek. plyta nie jest dobra bo wszystko na niej jest zintegrowane. tzn dzwiek i karta grafiki no i nie ma wejscia na inna karte grafiki, ramy sa na sd. wiec przydala by mi sie jakas lepsza plyta zprockiem i na wejsciem na karte graficzna. widzialem nawet plye kiedys z procesorem 2.8 bodajze ktora obslygiwala te stare technologie to znaczy np sd ramy i wejscie dysku typu ATA.pomozecie mi cos znalesc?na nowego kompa i tak bede musial chwilke poczekac a te 200 zl na karte zprockiem moge wydac smialo.

Złączono Posta : 18.10.2006 (Sro) 16:41

a moze lepiej kupic osobno taak plyte i osobno procek?

No pewnie, że pomożemy. Patrzyłeś na link, który ci dałem wyżej?

A nazwę płyty poda ci everest.

no patrzyłem w tej kategorii. Najbardziej rzuca sie w oczy mi to:

http://www.allegro.pl/item133754096__ok … atisy.html

a czy nie wygodniej i taniej było by kupic osobno płyte i osobno procek?

Złączono Posta : 18.10.2006 (Sro) 20:29

znalazłem jeszzce cos takiego

http://www.allegro.pl/item134246558_ply … ntela.html

Złączono Posta : 18.10.2006 (Sro) 20:41

aah to jest moj płyta główna, przynajmniej tak pisze w everescie:

Intel Maui MU440EX v3 (1 ISA, 2 PCI, 2 DIMM, Audio, Video)

Myślę, że nie ale możesz poszukać.

Napisz jaką kwotą dysponujesz to się coś dobierze.

I jakie masz kości RAM, bo ta pierwsza płyta ma tylko 2 sloty a ta druga 3

Co do zakupów masz duże możliwości. Dla przykładu podaję ci pierwszy lepszy zestaw składany osobno:

płyta główna

procesor

wiatrak

Ale osobiście raczej polecałby inną płytę główną, np gigabyta. Ale wtedy cena mocno rośnie.

Do wyboru do koloru.

wiec tak kwota jaka dysponuje to 200 do 250 złotych.

kosci to jedna 128MB i druga 64MB

Wiem, że pieniądze nie są z gumy :lol: ale gdyby tak trochę naciągnąć te twoje 250 PLN to można by sie pokusić o zestawik np tego typu:

płyta główna

procesor

niestety musiałbyś do tego dokupić pamięć sdram. Na początek niezbędne minimum do XP-eka to 128 za jakieś 35 zeta, choć zdecydowanie polecałbym jako minimum 256 za około 70 zeta. Ale może warto - zastanów się. Pamięć zawsze możesz dokupić w późniejszym czasie.

Co do płyty to szukałem takiej z zintegrowaną grafiką, żeby nie ponosić kolejnych kosztów. No i szukałem “kup teraz”, żeby nie czekać na zakończenie licytacji. Ale gdybyś chciał sie pobawić to naprawdę możesz znaleźć perełki w bardzo wielu licytacjach. Tylko na to potrzeba czasu. Podobną cenę (no może trochę wyższą) osiągniesz na P4 1,4

Co ty na to?

no ak6 chyba jednak poczekam jakies dwa tygodnie na lepsza kaske i zdecyduje sie na zestawik jaki proponujesz. Zawsze to nieco nowsza technologia za niewiele wieksza kase a moze poslozyc mi jeszzce chwilke.

dzieki za porady

No i tak też bym ci radził. :smiley: