Zacinający się komputer

Hej,

Od dłuższego czasu mam problem z samsungiem r580…

Otóż nie wiem dlaczego i z jakiego powodu system lubi się przyciąć…np. podczas odtwarzania muzyki z WMP, podczas oglądania filmików na YT, czy oglądania filmów (avi 700mb odtwarzacz Best Player, kodeki: K-Lite Mega Pack 7.0.0 i AC3 Filter)

Dźwięk się zacina wskaźnik myszy się zatrzymuje…,Jest to strasznie irytujące i nie wiem co z tym zrobić… W kompie jest ład i porządek, nie ma wirusów… Nie chce od nowa instalował windowsa (7 64x) bo instalacja programów jest strasznie czasochłonna…

Raczej nie jest to problem z kodekami… bo 7 ma już własne kodeki np. do mp3…

Czekam na jakieś odp.

Witaj-Może Procesor się przegrzewa?Sciągnij Everest Ultimate i zajrzyj w temperatury.Podaj również jakie masz RAMy.

witaj -ja posiadam r 509 troszkę młodszy model i chodzi jak rakieta! ja od razu zwiększyłem ram do 4 gb !

podejrzewam że problem tkwi u ciebie w systemie 64 bit. za mało jest programów na ten system i chodzi jak chodzi.

ja mam win 7, 32-bit i jest oki ,mając 64 bit,zacina się ,resetuje i tu prawdopodobnie tkwi przyczyna.

ja nie neguję tego systemu 64 bit, ale coś nie gra między 64 bit a programami 32 bit-pozdrawiam :slight_smile:

@mm150

Bez urazy człowieku, ale mało wiesz o systemie x64.

@k-9

Czy podczas takiej ‘zwiechy’ możesz włączyć ewentualnie menadżer zadań i sprawdzić czy coś nadzwyczajnie nie używa procka ?

Swego czasu miałem identyczny problem ( z tym że nawet przesunięcie scrollbara na playliście ścinało muzykę ) Rozwiązaniem okazała się poluzowany kabel zasilający dysk przy zasilaczu. Jeśli nie chcesz siedzieć bezczynnie - możesz spróbować zobaczyć czy od strony hardware’u wszystko w porządku - posprawdzaj czy wszystko dobrze siedzi. Pozdrawiam.

R580 słynie z tego, że ma bardzo dobre chłodzenie i jest przede wszystkim ciche… ale ok. mogę zobaczyć w Evereście. Laptop dość często leży (wł) na łóżku albo na kolanach więc może ma trochę kurzu… Dmuchałem i nic nie wylatuje więc chyba jest ok…

Wiesz te zawiechy trwają zaledwie 2-5s więc nie wiem czy zdążę wywołać managera… Nie chce kompa rozkręcać… bo w laptopie dużo nie zobaczę…

Jest to mój drugi r580… za pierwszym razem komp nie odpalał instalatora windowsa więc poszedł do serwisu i wymienili mi na nowy.

Dodane 14.03.2011 (Pn) 14:22

Hmmm nie wiem jaki to jest ram… wiem, że mam 4gb

Zresztą zobaczcie sami (everest) http://img834.imageshack.us/i/beztytuuany.jpg/

Witam Ponownie, RAM jest raczej OK zrób screena z zakładki czujnik.

Pzdr.

http://img138.imageshack.us/i/beztytuuwch.jpg/

Dodane 15.03.2011 (Wt) 21:21

i??