Zacinający się komputer

Witam,

Pomijam daremność 10ki ale nie lepiej było przeprowadzić czystą instalacje a nie aktualizację ? oO

 

A na początek to byś mógł wkleić smart dysku z crystaldiskinfo, to raz, a dwa, sprawdzić memtest86 pamięci też nie zaszkodzi.

Też miałem tak na laptopie. Uwierz mi lepiej robić aktualizację bez pozostawiania danych z poprzedniego systemu, bo właśnie robi się taki bajzel i muli. Zresztą do 10 i tak trzeba niektóre sterowniki inne stosować.

 

To jest wyłącznie wina samej aktualizacji, a nie urządzenia.

Czystą instalację chyba nie mogłem robić bo darmowego keya miałem do 7… Jeśli się miało system z win7  już dawno to może inaczej to przebiegało. Ja miałem trochę kłopotów żeby z nowego systemu zrobić aktualizację do 10. Teraz tylko co radzicie? Przywrócić poprzez win10 do win 7 czy zainstalować win 7 na nowo i mieć gdzieś tą 10? Ewentualnie zamówić ją i doinstalować kiedy indziej :confused: Jest możliwość odinstalowania wszystkich sterowników i zainstalowania na nowo? Zapomniałem powiedzieć, że około pół godziny po instalacji 7 wyrzuciło mi blue screena, ale sprzawdzałem z kolegą i niby nic groźnego bo chodziło o sterowniki od zasilania. Wtedy nie miałem jeszcze zainstalowanych żadnych sterowników.

Instalujesz za pomocą MediaCreationTool aktualizację i tam masz wybór czy chcesz zachować dane czy nie(czysta instalacja). I tak nic poza reinstalem nie pomoże. W ustawieniach systemu jest powrót do Windows 7 i jest on dosyć szybki w porównaniu do aktualizacji.

Skan z CrystalDiskInfo

http://wklej.org/id/1798909/

Dysk bez żadnych zastrzeżeń. Ja bym tu poszedł w kierunku czystej instalacji.

 

I raczej w kierunku Win7? Ta 10 to dla mnie w sumie się wydaje jak szpiegowskie oprogramowanie, przy którym powinien antywirus krzyczeć, że kradnie dane :stuck_out_tongue:

Ja 5 minut nie wytrzymałem z tym g!@#$m i wróciłem do 7ki (zmarnowany czas na instalację).

Ja tam osobiście zauważyłem, że najwięcej problemów ten system robi, ale pod intelem. Ja mam zestaw na AMD i wszystko hula, a laptop Intel+Nvidia i kupa nie da się go używać na nim.