Zacinanie filmów na win 7

(Darek Dziuba) #1

Witam

Zainstalowałem win 7 ultimate. potem pakiet kodeków k-lite codec pack. Gdy chcę odtworzyć film z napisami przycina się on w momencie wyświetlenia napisów, gdy akcja toczy się bez nich to wszystko jest ok. dzieje się tak bez względu na jakoś filmów. domyślam się że dzieje się tak za sprawą kodeków? jakie polecacie? ewentualnie czy ktoś mial taki problem i jak go rozwiązał?

z góry dziękuję za pomoc

(Tirion) #2

Odinstaluj wszystkie kodeki i zainstaluj VLC. To najprostsze rozwiązanie :slight_smile:

(Darek Dziuba) #3

i że tak zapytam co mi to da? przecież VLC to program, tak?

-- Dodane 26.09.2011 (Pn) 18:01 --

zainstalowałem, VLC nie odtwarza napisów TXT ?

(Marek Krakus) #4

Cześć.Odinstaluj wszystkie kodeki przez Revo Uninstaler,w trybie dokładnym[czy jakoś tak].Następnie polecam kodeki od Shark'a- http://www.dobreprogramy.pl/Win7codecs, ... 13277.html

Do x64 też polecam jego wydanie.Mam od początku i używam kilka lat-działa jak należy.

(Darek Dziuba) #5

a jakiego programu do odtwarzania używać?

-- Dodane 26.09.2011 (Pn) 19:27 --

niestety żadne z powyższych działań nie pomogło:( mój sprzęt to athlon 64 3800+, 2 GB ddr, gf 6600GT, czy możliwe że to zbyt słaby komputer?

(Marek Krakus) #6

Odtwarzacz-może Bestplayer.

Wyczyść rejestr CCleaner.

(Darek Dziuba) #7

było dobrze, teraz znowu się zacinają. o co tutaj chodzi? czyszczenie rejestru nie pomaga

(Marek Krakus) #8

Spróbuj oczyścić komputer z kurzu.Może masz zbyt wysokie temperatury.Sprawdź temperatury podzespołów-karta,procesor,np.programem Aida64,HWiNFO lub podobnymi.

(Darek Dziuba) #9

niestety nie w tym problem. filmy zacinają się tylko i wyłącznie podczas wyświetlania napisów. Aczkolwiek nie dzieje si e tak zawsze, raz wszystko idziepłynnie a raz się zacina. Nie mam pojęcia od czego to może zależeć. Zadne programy w tle nie działają :frowning:

-- Dodane 04.10.2011 (Wt) 15:23 --

a może wina tkwi w konfiguracji kodeka?

(Marek Krakus) #10

Jeszcze czy napisy jak są wbudowane w film to się zacina?Czy jak są w osobnym pliku,i jaki ten plik ma rozszerzenie-txt czy np.srt.

Jeszcze film odtwarzasz z płyty czy z twardego dysku?Jeszcze jaki to film-xvid,divx no avi z jakimś rozszerzeniem typu np.AC3.Jaki te,ten film-y mają rozmiar(700mb;1400mb)