Zacinanie kompa

ostatnio mi coś zacina się komp :confused: Gdy gram lub pisze coś w wordzie to przytnie się i nic nie reaguje w nim (mysz i klawa) i czsami też się wyłączy odbriornik od klawy i myszki (mam bezprzewodową) i jedynie to musze restart kompa zrobić, dzieje się to od miesiąca mi i nie da się wytrzymać, co do wyłączania sie odbiornika i instalowałem nowe i stare stery do niego lecz nic to nie pomogło, nie wiem czy to wina płyty gł czy innego bo kupiłęm karte graf GF 6600 pod AGP8x a mam płyte zgodną z AGP4x ale gdy włozyłem karte to komp chodził przez tydzień normalnie jak trzeba

Ostatnio miałem podobny przypadek, że się komputer zawieszał i okazało się że winowajcą był zasilacz, który uszkodził płytę główną. Sprawdź, może to jego wina. Może też być to wina myszy i klawiatury. Spróbuj podłączyć zwykła mysz i klawiaturę.

ja stawiam na zasilacz, aby sprawdzić czy będzie się zawieszał, odłącz nie potrzebne urządzenia, CDROM, Flopy etc

zasilacz mam Codegena 500W, a miałem 300W Codegena lecz się spalił bo nie nadążył przy przegrywaniu płyt :confused:

i dlatego, Codeshit to jeden z najgorszych, kup sobie Fortrona THA-P 350W z allegro

A dodatkowe zasilanie do karty grafiki to podpięte.

tak jest podpięte

Czyli może być problemów mnóstwo sprzętowo - softwarowych.

  • zasilanie

  • temperatury wszystkiego

  • dysk

  • pamięć

  • załóż zwykłą mysz i klawiaturę PS2 i zobacz

  • system

  • szkodniki

  • inne

pójde jutro do kolegi pożyczyc klawe i myche na 1 dzień i się zobaczy jak będzie wyglądała sytuacja

Może zacznij od porządnej konserwacji kompa - odkurz,wyczyść grzbiety stykowe kart i pamięci,sprawdź taśmy i wtyczki,sprawdź temperatury wszystkiego i napięcia.

niestety jak podłaczyłem zwykła myche i klawe wczoraj to dzisiaj po podłaczeniu bezprzewodowych to samo mam, a najdziwniejsze jest to że tylko ja mam tak na swoim koncie, bo na innych kontach nic wogóle nie zacina komp :expressionless:

Dziwne. :? Może spróbuj z poziomu swojego konta odinstalować i zainstalować ponownie sterowniki do myszy i klawiatury.

nie stety to nic nie dało, na starej karcie miałem ją przez tydzień i wszystko dobrze było na GF 6600 tnie się, instalowałem starsze stery również ale to samo :confused:

Narpiew to zmień zasilacz, na normalny markowy, Forton/Tagan/Antec.