Zacinanie komputera:/

Witam

Mam problem z komputerem. Czesto wiesza mi sie komputer. Gdy tak sie stanie nie moge kompletnie nic zrobic a z glosnikow wydobywa sie takie buczenie dziwne. Ze starym komputerem mialem to samo.Wozilem go po roznych serwisach i oni nie widzieli zadnej usterji.Kupilem nowy.I po ok roku znowu zaczelo sie to samo:/ Chcialem sprawdzic czy wina lezy w komputerze czy sprzecie podlaczonym do niego. Po odlaczeniu wszystkiego zostawilem komputer i rowniez sie zacial.

Czy wiecie moze w czym jest problem?? Prosze o odpowiedzi.

Nikt Ci nie powie co to może być z tak mało szczegółowym opisem.

Buczenie z głośników… opisz trochę ten dźwięk, czy monitor gaśnie wtedy przechodząc w stan spoczynku czy znika zasilanie i się wyłącza? Czy klawiatura odpowiada np num lock?

Może jakiś wirus który miałeś na starym pc i instalując to samo coś na nowym pc zainstalowałeś również wirusa? Jaki masz antywirus, windows, SP i jaki sprzęt?

Taki dzwiek jakby zwarcie nie wiem jak to opisac. Monitor wtedy dziala.Po prostu wszystko staje.Nie dziala klawiatura myszka nic. Nawet po wcisnieciu Capc Locka nie zapala sie dioda na klawie. Mam antywira malwarebytes.Komp czysty. Procek 4x2,4 karta gefroce 9600 palit.4 giga ram. Dysk 500.

Podaj nam jeszcze model Twojego zasilacza, bo to on może być winowajcą. Ale przyczyn może być więcej. Możesz sprawdzić pamięci programem memtest+, zostaw wtedy komputer na kilka godzin i obserwuj czy nie wyrzuca błędów.

dziwna ta twoja usterka , a czy czasem nie masz jakiś podzespołów ze starego kompa w nowym ? Zasilacz raczej będzie dobry ja bym stawiał na wirusa, ewentualnie uszkodzoną płytę główną. Acha czy nie masz podpiętego dysku ze starego kompa do nowego ? jeżeli tak to go odepnij.

Zasilacz to CHIEFTEC GPS 450W.

Nie mam zadnych podzespolow ze starego kompa. Komputer ma wszystkie nowe czesci. Odlaczylem rowniez monitor klawe glosniki myszke.Tez sie zacina:/

Wirusow nie mam mam antywirusa codzinnie skanuje.

Gdy komputer juz zlapie bloka to nie da sie kompletnie nic zrobic.Pozostaje tylko reset.

Sprawdze pamiec tym programem.

Komentujcie dalej.

Dodane 26.06.2010 (So) 12:57

Nie moge uruchomic tego programu. Wyswietla mi sie taki komunikat. Nieprawidlowy plik obiektu zabezpieczen klucza publicznego.

Memtest to program, który musisz pobrać (w formacie .iso) i wypalić na płytkę. Znajdziesz go też na płytach LiveCD systemów Linux np. Ubuntu.

Ale tak mniej więcej po ilu od włączenie się wiesza lub przy jakich czynnościach.

No wiesza sie w roznych odstepach czasu. Nie raz po 15 minutach a czasami 2 godziny i sie nie zatnie.

No reguly nie ma na to kiedy sie zatnie. Czy jest to wlaczona gra film czy muzyka, w kazdej z tych sytuacji sie wiesza.

Czyli mam ten program pobrac i nagrac na czysta plyte?

Memtest nie nagrywaj po rozpakowaniu tylko w foramcie iso najlepiej programem http://www.dobreprogramy.pl/CDBurnerXP, … 13218.html daj tam nagraj plik iso i wskaż go.

Maciek8 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych buziek w nazwie. Popraw błędy w postach i zacznij używać na forum polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=50&t=394978