Zacinanie kursora, a w efekcie komputer się zawiesza

Witam
Mam od dwóch tygodni problem z komputerem, np. przy włączaniu Spotify, foobar2000 lub innego programu od czasu do czasu potrafi się zawiesić komputer. Najpierw kursor myszki tnie, następnie komputer się zawiesza, pomaga mu tylko reset.
Oczywiście nie jest to ciągle powtarzająca się reguła, jednak wcześniej temu komputerowi to się nie zdarzało nigdy.
Pod spodem umieszczam zrzut ekranu z HD Tune. Proszę o pomoc.

hdtune

Dysk wygląda na OK, ale ma ponad 24 tysiące godzin pracy, więc może być różnie i smart może całej prawdy o dysku nie mówić?

Wygląda na stary komp, wiec może być wszystko?

  • TEMPERATURY wszystkiego
  • zasilacz
  • płyta
  • karta grafiki
  • inne

Temperatury podam z HWMonitor

Zasilacz to OCZ StealhXStream 2 600W, płyta główna ASRock 870 Extreme3, karta to GTX460 w wersji Gigabyte 768mb 192bit, procesor to AMD Phenom II X4 955 BE.

Temperatury wyglądają OK.

OC masz robione?

Jak masz integrę, to wyjmij 460 i test.

Plus z poziomu komputer usuń błędy z wszystkich partycji.

Wirusy sprawdzałeś?

I pytanie, przed problemem co robiłeś? może coś instalowałeś? uaktualniałeś sterowniki? inne?

OC nigdy nie było robione, karty zintegrowanej na tej płycie głównej nie ma, więc nic z testu bez GTX’a. Kiedy załatwię sobie dysk przenośny to postawię system na nowo wraz z nowymi partycjami, także z tym sposobem muszę zaczekać.
Wirusów nie wykrywa, a ostatnio zakładałem temat na forum w zakładce bezpieczeństwo bo komputer wtedy też "szalał"
Zawieszanie się systemu

oczyść kompa generalnie program Glary Utillites czyści dysk, temp, preferch, historia i rejest, defragmentacja. Wiele giga zwolni zmiejsca nawet i z 6Gb jeśli masz Firefox to tym bardziej.
Potem aktualizacja sterowników od płyty głównej grafika,mostek,usb i te sprawy… Potem service pack a i jeszcze dodaj sobie ramu !

Dzięki za poradę, oczyściłem komputer tym programem. Komputer chodzi zauważalnie lepiej. Sterowniki były aktualne, także tutaj prób nie będę podejmować, a w niedalekiej przyszłości dołożę RAM i inne komponenty.
Na razie komputer chodzi dobrze, dziękuję wszystkim za odpowiedź. Pozdrawiam