Zacinanie myszki

(Rafal Docia) #1

Problem ten pojawia sie sporadycznie w roznych warunkach.Niekoniecznie musza byc wlaczone programy obciazajace system,zeby na moment na pare sekund co pare minut zawieszala sie myszka(martwy kursor).Kursor wtedy nie reaguje na ruch myszki.

Po zaczeciu sie w/w objawow kupilem nowa myszke-nie pomoglo.

Przeciscilem podzespoly kompa-nie pomoglo.

Wreszcie zrobilem format i tez nie pomoglo.

Czy przyczyna tego moze byc uszkodzenie podzespolu kompa,tylko ktorego?

Prosze o porady :frowning:

(JNJN) #2

A jaka

myszka,przewodowa,bezprzewodowa,PS2,USB inna.

Jak tam szkodniki.

(Rafal Docia) #3

poprzednia mialem przewodowa,teraz mam optyczna bezprzewodowa i tez sie zacina. Co do szkodnikow,to pisalem,ze robilem format,i zaraz po formacie tez sie zacinala.

(McDracullo) #4

Pod USB czy PS/2??

(Rafal Docia) #5

ps/2. Poprzednia mialemtak samo podlaczana jak nowa.Zaczynam wyczuwac po pytaniach ,ze to moze byc element plyty gl.

(Krystian1991) #6

Te偶 mam taki problem. Mam myszk臋 Creative Optical Mouse 3000(pod USB).

Kiedy myszka si臋 "zawiesza" jest d藕wi臋k wykrywania urz膮dzenia usb. Z ty艂u myszki mam diod臋. Podczas takiego zawieszenia si臋 dioda si臋 wy艂膮cza.

Mysz po prostu traci po艂膮czenie. Mam zamiar u偶y膰 przej艣ci贸wki na PS/2.

Wtedy chyba problem zniknie. Ale dlaczego tak si臋 dzieje?

To jest dosy膰 denerwuj膮ce :(. Kiedy艣 graj膮c w ET obracam si臋 do swoich i wtedy myszka mi si臋 zawiesi艂a :(. Zabi艂em dw贸ch swoich :D.

My艣la艂em o zakupie nowej myszki, ale prawdopodobnie jest sprawna.

Pomocy! :wink:

(M Kupczynas) #7

Ja raczej bym obstawia艂 na podk艂adk臋.lub uszkodzony port ps/2.

Pod艂贸偶 pod mysz inn膮 JEDNOKOLOROW膭 podk艂adk臋.Wyczy艣膰 dok艂adnie p臋dzelkiem port ps/2,lub podmuchaj by膰mo偶e osadzi艂 si臋 tam kurz.

(Krystian1991) #8

Ja jak wy偶ej napisa艂em mam identyczny problem.

Mysz mam przeczyszczon膮, na jednokolorowej podk艂adce. Pod艂膮czon膮 pod USB(sprawny :P). S艂ysza艂em, 偶e SP2 ma problemy z myszkami usb(w Ekspercie w artykule o SP2 tak pisa艂o). Szuka艂em ster贸w do mojej myszki, ale nie ma ich na stronie Creative'a. A p艂ytki zawsze gubi臋... :smiley:

(M Kupczynas) #9

Nudziarz Je艣li masz mo偶liwo艣膰 sprawd藕 j膮 na innym kompie.Prze艂贸偶 myszk臋 pod inny port USB,albo kup przej艣ci贸wk臋 USB > ps/2.

rafalek11

(Krystian1991) #10

"Szkodnik贸w" nie mam-mam firewall w routerze i Zone Alarm i cz臋sto skanuj臋 antywirem.

Przej艣ci贸wk臋 mam, nie musz臋 kupowa膰, tylko, 偶e problem jest taki:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=64984

A jak si臋 pod艂膮cza pod PS/2, to trzeba od艂膮czy膰 kompa od pr膮du.

Wi臋c narazie ryzyko jest za du偶e :D.

(McDracullo) #11

JA si臋 do tego nie stosuje i jako艣 nie mam problem贸w :mrgreen: