Zacinanie się gier na nowym komputerze

(Misiekf2) #1

Zakupiłem nowego kompa, który powinien bez większych problemów pociągnąć najnowsze gry. Oto jego parametry:

Windows Vista Home Premium z Service pack 1

Procesor AMD Phenom 9500 Quad-Core Processor, 2200 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4

Karta Graficzna : Radeon 3870 (512 ram) (najnowsze sterowniki)

4 Giga Ramu DDR2 (choć Vista pokazuje że mam 3)

Problem polega na tym że część gier nie chodzi tak jak powinna.

Gothic III- totalna masakra, strasznie lubi przyciąć, patch 1.12 troche pomógł ,ale wciąż jest żle, nawet na najniższych detalach lubi "Chrupnąć" choć oczywiście troche mniej. Ciekawostka ,że gra sama ustawiła poziom detali na najwyzszy.

Crysis- także porażka, na średnich udręka, na niskich detalach da się grać ,ale tylko pojawi się więcej przeciwników i kicha. Grane na dx 10

The sims 2 + wszystkie dodatki - szok! Gra niby na max detalach chodzi płynnie ,ale jak się trafi na duuużą parcele ,to przemieszczanie kamery nie jest płynne i strasznie szarpie

Oblivion- tu akurat jest dobrze ,choć przy ustawieniu na max detale trzeba zmniejszyć rozdzielczość bo czasami lubi zwolnić

Można by pomysleć że sprzęt za słaby, mimo iz spełnia wymagania wyzszych gier z dużą nadwyżką. Jednak wiele gier chodzi bezbłędnie np.

Bioshock- Max detale, max rodzielczość a gra nie spada poniżej 50 klatek na sekunde

Race Driver: GRID- To samo, płynniutko ,bez żadnej przycinki

Hitman 4- max detale ,też ok

Overlord- max detale i też jest super

Assassins Creed- PRAWIE max detale i max rozdzielczość, dx 10 i super

Call of Duty 4- co prawda nie na max rozdzileczości, ale na niższej chodzi płynniutko

Mógłbym tak wiele wymieniać ,ale nie o to chodzi. Prosze was o pomoc- czego wina , że niektóre gry nie chodzą tak jak powinny? Sterowniki do karty mam zainstalowane najnowsze, więc to raczej nie ich wina. Komputer tez spełnia wymagania gier, chociażby crysisa który najbardziej mnie zdenerwował.

Może dostałem wadliwy towar? Chociaż to dziwne że część gier chodzi a część nie. Mam najnowsze sterowniki lecz nic to nie dało.

Aha i jeszcze jedno, pojutrze jadę na urlopik, więc nie bede aktywny na forum przez najbliższy tydzień, mimo to mam nadzieje że ktoś udzieli mi pomocnej rady.

Tak więc proszę o pomoc i porady ,które rozwiążą ten problem. Z góry thx

(flaszer) #2

Sterowniki od płyty głównej zainstalowane? DirectX 9 zainstalowany?

/Edit: Viste masz zapewne 32bit dlatego wykrywa tylko 3Gb ramu

(Misiekf2) #3

Sterowniki zainstalowane

Directx 9 nie zainstalowany bo mam Viste (czyli directx 10) :smiley:

Co do ramu masz racje, ale 3 giga i tak mi wystarcza

(Marekglapa) #4

Zainstaluj tego DirectX-a 9. W samym DirectX 10 może brakować plików z 9.

(system) #5

Nie jest do końca tak że procek z 4 czterema rdzeniami będzie szybszy w grach i zapewni Ci nie wiadomo jakie osiągi.

Nie jestem pewien na 100% ale wydaje mi się że żadna z tych gier nie wykorzystuje 4 rdzeni .

Z drugiej strony sprzęt jest jak najbardziej odpowiedni do grania i zabawy i nie powinien sprawiać problemów.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to włączona w biosie opcja oszczędzania energii.

Procek obniża taktowanie i grze "wydaje się " że masz jakiegoś słabego procka.

Jak się mylę , wybaczcie. [-o<

(Misiekf2) #6

Owszem ,masz racje ,że gry nie wykorzystują pełnej mozliwości 4 rdzeni ,ale jest jak najbardziej wystarczający do dzisiejszych gier. 4 rdzenie nie są wykorzystywane ,bo nie ma takiej potrzeby w dzisiejszych grach. Sprzęt rzeczywiście nie powinien sprawiać problemów ,ale sprawia. jak można wyłączyć tą opcje w biosie?

(Pawel Ryglicki) #7

Z tego co wiadomo 4 rdzenie wykorzystuje tylko crysis i unreal turnament 3 więc nie warto w nie inwwestowac

(Lukaszalewski) #8

Czy aby na pewno? Żadna gra z tego co wiem, nie wykorzystuje w pełni 4 jaj. Aplikacje i programy owszem są, które je wykorzystują, ale nie gry...

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 7:54 został dopisany post przez finetto

Jaki zasilacz powiedz i jaka wersja CCC?

(Misiekf2) #9

Zasilacz Chieftec 450W

CCC- najnowsze, 8.6

(Lukaszalewski) #10

fifol , może syf, wirus bądź coś takiego?

Przeczytaj instrukcje w tym dziale:

viewforum.php?f=16

może ktoś coś znajdzie...

(Misiekf2) #11

Jeśli chodzi o Wirusa to mało prawdopodobne, bo problemy były zaraz po zakupie kompa. No chyba że sprzedali mi z Virusem.