Zacinanie sie gier na windows 7 na kompie a na lapku nie

okey jutro ide po płyte i wszystko dokładnie wam opisze po wykonaniu tych czynnośći tylko jeszcze jedno pytanie ktory program jest lepszy mhdd czy seatools ?

Dokonując zerowanie powinno być zapewnione stabilne zasilanie czyli na markowym zasilaczu. Bo w przeciwnym razie dokonując zerowanie na zasilaczu z czarnej listy jest trochę ryzykowne i może nie dać poprawy prędkości odczytu sektorów a nawet pogorszyć . Wartość błędu wykazana przy C6 wskazuje na uszkodzenie fizyczne sektora i zerowanie nie usunie bada ale i tak zalecane do poprawy zapóźnionych ewentualnych sektorów. Zostanie jeszcze wtedy operacja Remap a w SeaTools może kryć się pod inną nazwą o ile ma taką operacje w programie.

ok wykonalem zerowanie dysku a teraz robi sie remapowanie czy jakos tak po ty wgram windowsa 7 i zrobic ponownie screen shota z hdtune?

Dodane 17.01.2013 (Cz) 16:10

witam mam problem poniewaz wykonalem zerowanie dysku i remap ale gdy juz po wszystkim naciskam alt + x komputer sie ładuje i normalnie poprzedni windows sie ładuje nie powinno byc tak że ten windows jest usunięty ?

Cześć

Zerowanie dysku usuwa wszystkie dane. Na pewno proces zerowania przebiegł poprawnie?

j.w. rgabrysiak ,

Nie znam SeaTools ale czy napewno kliknąłeś full Erase nie wyskakiwały okna z errorem czy innym komunikatem. Może zrobiło zerowanie selektywne a potem remap jak nie dało rady przez zerowanie i program automatycznie przeszedł do remapowania ale to tylko gdybanie. Mimo to zobacz teraz SMART dysku np. HDTune zakładka Health czy przy C5 i C6 błędy zniknęly kolumna DATA jak przy obu jest zero to głównie o to chodzi.

ok już wszystko sie usuneło teraz kolej na windowsa jak wgram powiem czy coś to zmieniło

Dodane 17.01.2013 (Cz) 19:53

http://iv.pl/images/29866655828066654511.jpg tutaj screen shot nic sie nie zmieniło jeszcze sprobuje podłączyc drugi dysk i na nim wykonac zerowanie może na nim coś da :stuck_out_tongue: jak skończe to się odezwe

SeaTools ma w opcjach chyba z innej zakładki co jest zerowanie . Chyba z pierwszej uruchamianie długiego testu i powinno dokonywać remapowania uszkodzonych sektorów. Jak po tym zabiegu dalej będą błędy widoczne C5 i C6 TO można spróbować MHDD ale to później jak SeaTools nie podoła.

wczoraj zerowałem programem mhdd wszystko sie usuneło i musialem postawic na nowo windowsa lecz błędy nie znikły teraz mam wyzerować sea tools czy nic to nieda? jak mhdd nie dał rady usunąc błędów ? proszę o szybką odpowiedź

Cześć

Zawsze można spróbować.

sea tools tak samo jak mhdd na płytke i zbotowac?

Cześć

SeaTools for DOS tutorial

ok jak skoncze to się odezwe

Dodane 18.01.2013 (Pt) 18:31

skonczyłem zerować programem sea tools ale błędy na wartości 2

Te sektory juz z podglądu SMART wykazują że nie da się ich naprawic przez zerowanie. Robiłeś REMAP w MHDD bo tylko ta operacja może zamienić sektory uszkodzone które nie da się naprawić zerowanem i wykluczy je z użycia i zastapi uzupełni z puli rezerwowej.

no tak dalem mhdd dałem F4 ustawilem opcje REMAP na on i kliknolem F4 po czym zaczeło się coś tam robić pokazywało to 45 minut i jak się zrobiło wyszedłem i zresetowałem komputer ale jak widac dalej są błędy czyli co jeszcze raz robic remap ? i czy to nie usunie danych z mojego dysku czy bd musial na nowo system instalować ?

Po operacji Remap czy przy obu parametrach C5 (197 w MHDD) i C6 (198 w MHDD) są błędy czy tylko przy jednej teraz widnieje np. C6. Jak możesz przeskanowac dysk z pod systemu z innego kompa na Error Scan w HDTune bez zaznaczonego Quick Scan i czy wykaże czerwone kwadraciki. Czasem SMART z jakiś względów nie aktualizuje stanu rzeczywistego dysku a Error Scan ukazuje rzeczywisty stan. Ale jak pojawią się czerwone bloczki to zostaje operacja dla bardziej zaawansowanych żeby wyciąć obszary dysku na którym znajdują się te bady i w MHDD jest taka możliwość ale jak pisałem dla zaawansowanych. To musiał by się ktoś zgłosić kto to robił ocenił sytuację i poinstruował. Bo jak narazie zrobiłeś co mogłeś.

czyli mam jak narazie tylko przeskanować programem hd tune tak ? ok. jak będe miał czas to wrzuce ss z scana

Możesz mimo to sprobować pozakładać partycję ale z formatowaniem pełnym i może takie formatowanie wykluczy taki sektor i nie będzie widoczny przy skanowaniu Error Scan z poziomu Windowsa i wszystkie pola będą zielone to by można było używać.

Dodane 18.01.2013 (Pt) 19:19

Druga opcja to chyba w MHDD pokazuje które numery sektorów to UNC i zakładanie tak partycji od sektora do sektora żeby omijało te uszkodzone sektory.

http://iv.pl/images/85062541745602908315.jpg ss z hd tune

Jak już masz zainstalowany system na tym dysku i może z niego przeskanowałeś przedstawiony ostatni screen. To czy jest jakaś poprawa w działaniu systemu.

no jak juz system troche pochodzi to jest okey tylko że sie długo ładuje i jeszcze te zacinające gry mam pytanie jak chciałbym kupić jakiś procesor zamiast tego pentiuma da coś to w wydajności ?