Zacinanie sie gier na windows 7 na kompie a na lapku nie

Cześć

Zależy jaki procesor kupisz. Sprawdź na stronie producenta płyty głównej jakie procesory ona obsługuje, w jakiej cenie można je kupić i zastanów się czy taki zakup będzie opłacalny.

bo może to niedokonca wina dysku może procesor też jest winny ?

Dodane 19.01.2013 (So) 12:01

http://pl.msi.com/product/mb/G41M-P26.h … CPUSupport tutaj obsluga prockow jak bym mial tak 300 zł na procka było by coś wydajniejszego od tego pentiuma ?

Teraz raczej trzeba szukać dalej przyczyny. Masz możliwość zmierzenia napięć zasilacza miernikiem albo na próbę na markowym zobaczyć. Temperatury podzespołów masz w normie. Komp nie był podkręcany ?.

procesor mam podkrecony na 3.0 z 2.8 stabilnosc mierzona programem occt i w normie cofalem takze na 2.8 ale bez zmian kiedyś mierzyłem ten zasilacz miernikiem i napięcia były wporządku niestety niemam takiej możliwosci aby wziąsc inny zasilacz / mam jeszcze zasilacz akyga 400 W ale to jeszcze wiekszy szmelc niz tracer. Jakieś pomysły co dalej robić ?

Dodane 19.01.2013 (So) 12:53

a temp to mam w spoczynku temp. procka 50 stopni karta graf 41 dysk twardy 36

Dodane 19.01.2013 (So) 12:55

czyscilem juz procka nakladalem paste bez zmian płyta nie ma wypukłych kondensatorów a może to pamięc ram ? w sumie niewiem uszkodzona pamięc ram odpowiadała by tym objawom ?

Cześć

Wymienić zasilacz na markowy. Ewentualnie podmienić choć na chwilę i sprawdzić czy problem ustąpi.

Możesz również przetestować pamięci np. Memtestem (jeżeli masz więcej niż jedną kość - każdą testuj osobno).

Pamiętaj tylko że Memtest nie daje ci 100% gwarancji że pamięć jest sprawna.

mam jedną pamięc 4 gb mem test na płytke czy moge z pendrive bo płytki mi sie już skonczyły ;D

Dodane 19.01.2013 (So) 12:59

no wlasnie niemam skąd wziasc markowego ejden kolega ma tracera 4 life a drugi jakiegos logica oO

Cześć

Memtest z pendrive - krok po kroku

zgrałem memtesta na pendrive według tego poradnika ale gdy botuje z pendrive miga tylko kreska w lewym gornym roku i nic sie nie dzieje

Dodane 20.01.2013 (N) 11:52

jakieś pomysły ?