Zacinanie się gier

Witam !

Otóż mam taki problem, mianowicie gry się zacinają, tzn, w moim przypadku są to dwie gry: GTA San Andreas oraz Minecraft.

Moja specyfikacja komputera:

CPU: Intel Pentium D 2.80 [2 Cpu]

GPU: nVidia GeForce 9500 GT [512 Mb]

Ram: 2 Gb

Występuje taki problem, że każda gra [wymienione powyżej] się zacina, tnie strasznie, że nie da się grać.

GTA ma od 14-29 FPS co zawsze miałem po 30-50.

Minecraft (1.3.2) + OptiFine HD B3 + wszystkie dodatki takie jak: cienie, grafika Fancy, odległość renderowania jest wszystko zminimalizowana do najmniejszego.

Wydajność sięga w okolicach 9-27 FPS, co zawsze miałem [+ optifine] ok 70-100. Komputer jest złożony od niedawna i wcześniej takich problemów nie miałem. Komputer jest na starym systemie, wyczyszczony ze starych sterowników, programów itp. Sterowniki są wszystkie najnowsze, bo aktualizowałem nie dawno. Jeśli jest jakieś rozwiązanie tego problemu to z góry dziękuję. :slight_smile:

Jeszcze powiedz że masz win7…

Nie, mam system Windows XP

Sprawdzałeś temperatury podzespołów między innymi procesora, grafiki. Najnowsze sterowniki nie muszą być najlepsze do danego modelu i mozna sprawdzić na starszych jak było dobrze.

Wyczyść kompa Ccleaner http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

rejestr systemowy tak samo

zdefragmentuj dyski

zaktualizuj sterowniki

No nie do końca tak jest.

krzysztofer100

Jaki masz numer sterownika od karty graficznej?

Jakim programem mogę sprawdzić temperaturę procesora ?

Dodane czwartek, 30 sierpnia 2012, 17:32

nv4_disp 6.14.12.7061 Najnowszy bo aktualizowałem.

Te gry niby spełniają wymagania sprzętowe ale minimalne, z zalecanymi wymaganiami sprzętowymi ledwo,ledwo

a niektórzy piszą że potrzebny jest lepszy sprzęt --> Google - Zalecane wymagania gry…

Do tego możesz jeszcze sprawdzić czy są jeszcze jakieś łatki/patche do tych gier które często pomagają.

  • tak, starsze sterowniki do karty graficznej nie raz bywają lepsze :wink:

Nie wiem jakimi programami czyściłeś komputer ?

Czyścisz komputer np. programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej przeczyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Daj trochę “luzu” karcie graficznej oraz pamięci wyłączając to co zbędne:

Start – Panel sterowania – System – Zaawansowane – Wydajność – Ustawienia – Efekty wizualne - zaznacz tylko

6 pozycji - Zastosuj - OK.

b6f4bd33aeb1d059m.jpg86e86da81e7e892fm.jpg

Jeżeli nie masz SP3 to zainstaluj Windows XP Service Pack 3

Wcześniej musisz posiadać SP1 lub Windows XP Service Pack 2

Masz zainstalowany najnowszy DirectX 9.29 Redistributable ?

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

dxsetup.th.jpg

Do sprawdzania temeratur podzespołow i nie tylko są takie programy jak http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

czy bardziej rozbudowane http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA32-Ente … 11510.html

czy jeszcze:speccy, occt i inne do wyboru.

Nie to nv4_disp 6.14.12.7061 Tylko numer, czyli zapewne ten 301.42 WHQL- i właśnie tu może być problem gdyż w pełni kompatybilne sterowniki do Twojej karty graficznej mają numer GeForce 295.73 Driver WHQL

Pisałem jeszcze więcej:

  1. Wymagania systemowe gier.

  2. Łatki/patche.

  3. Inna wersja sterowników do karty graficznej.

Człowieku, wymagania GTA SA na ten koputer to pikuś, co mój komputer mieści się w minimalnych? :open_mouth: Proszę:

  • Procesor Intel Pentium 4 lub AMD Athlon XP albo nowszy

  • 384(+) MB RAM

  • 16x DVD-ROM

  • 4.7 GB wolnego miejsca na HDD na pełną instalację

  • Karta graficzna 128(+) MB, kompatybilna z DirectX 9 (rekomendowana jest karta nVidia GeForce z serii 6)

  • Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9 (rekomendowana jest karta Sound Blaster Audigy z serii 2)

  • Game pad z dwoma analogowymi gałkami (na USB lub Port Joystick)

  • Klawiatura

  • Mysz

To są wymagania GTA, co do Minecraft, to nawet na najniższych pójdzie… Skoro są patche do MC to proszę znajdź mi je. Do GTA również.

Pisałeś że komputer złożony niedawno to znaczy ile pół roku to można zaglądnąć do środka i przeczyścić ostrożnie sprężonym powietrzem na wyłączonym kompie. Przed i po czyszczeniu można sprawdzić temperatury w stanie spoczynku i stresie programem linki masz w poprzednich postach podane. Nie pisałeś jaki masz zasilacz można sprawdzić najlepiej miernikiem a programy podane w linkach też te wartości podają tylko przed ewentualną wymianą zasilacza ze zwględu na wartości napięć nie w normie należy się miernikiem upewnić. Instalowałeś starszy sterownik może się lepiej sprawdzi od najnowszego. Dalsze działania jesli dalej będzie źle to zostaje sprawdzenie pamięci bootowalnym memtestem + , czy jest taki program do testowania pamięci karty graficznej http://www.programosy.pl/program,video- … -test.html.

Może zainstalowałeś jakiś program ostatnio i pracuje w tle zabierając na tyle zasoby komputera że odbija się na grach .

Ja bym poszedł w inną stronę i wykonał logi OTL zakładając temat w dziale bezpieczeństwo ( w podklejonych tematach masz jak wykonać logi otl)

p.s Skoro masz piracki system/gry/programy to nie trudź się bo i tak wyjdzie.