Zacinanie się gier

Witam wszystkich

Mam taki problem,że gry typu skyrim czy gw2 zacinają mi się po pewnym czasie grania tak na kilka sekund) a np gry typu LoL nie. Według mnie jest to wina procesora bo po ścięciu jakby zwalniał. Ma ktoś może jakiś pomysł co z tym zrobić ?

Sprzęt:

Intel Core i5 2,80GHz

4Gb ram (2x2Gb)

karta graficzna: Radeon 6870 1Gb od xfx

zasilacz:ocz core xstream 500w

Windows 7 Professional 64 bity

Sprawdź temperaturki :slight_smile:

Podczas grania ok 10 min w skyrim dochodzą do ok 60 stopni celsjusza. może gdybym dłużej pograł to było by więcej.

60C chyba na box chłodzeniu ?!?! zobacz podpis na tym procesorze i chłodzeniu nieprzekracza mi w Skyrim 55 C na 5h grania .

Core 1

Core 2

Core 3

Core 4

W tych o to rdzeniach dochodzi do powyżej 60C , sprawdzałem core tempem i tak w max tyle pisze. Czyli za wysoko tak ? A co zrobić z przegrzewającym się prockiem ? Kupić nowy czy co ?

Sprawdź w środku komputer czy nie jest zakurzony to ostrożnie przeczyść przedmuchaj sprężonym powietrzem na wyłączonym kompie z gniazdka. Wiatraki radiatoy na płycie głównej i karcie graficzne i w pozostalych miejscach zależany kurz. Jak masz czysto albo po czyszczeniu temperatury nie spadną w stresie to zobaczyć ułożenie kabli czy nie zasłaniają przepływu powietrza i jak się da to poprawić. Czy masz wiatraki dodatkowe w obudowie np. z przodu wciągający i z tyłu wydmuchujący. Pozostaje jeszcze ewentualna wymiana pasty na procesorze czy wymiana chłodzenia procesora z BOX- owego na markowy.