Zacinanie się kompa

wszystkie gry i filmy na moim kompie zaczynają się zacinać po kilku minutach od użytkowania . Czy może byc to wina dysku ? jak to sprawdzić?

A przycina tylko gdy grasz lub oglądasz filmy :?:

Czy cały czas np: przeglądanie stron internetowych przycina, praca komputera jest zwolniona :?: :roll:

Poczytaj o optymilizacji systemu a tutaj dla bardziej zaawansowanych ;]

nie jest to w żadnym razie wina windowsa xp . Ogólnie można powiedzieć że zacina się cały komputer

Diagnoza:

  1. [*:2vdxsjtq]Za słaba karta grafiki.

Przejedź dysk jakimś programem od spyware i antywirusem.

otóż log z HijackThis był już sprawdzany i jest w porządku. Syfu na kompie nie ma bo to się dzieje od razu po zaistalowaniu winowsa xp i sterowników i nic po zatym. pamię ci karta graficzna były sprawdzane i są ok. to jest jakaś usterka techniczna

Nie są uszkodzone, ale mogą być za słabe. A sterowniki do karty graficznej?

Nic poza tym = brak antywirusa, aktualizacji, dobrego firewalla, a komputer prawdopodobnie podłączony do Internetu…

Znalazłem jeszcze pare ciekawych tematów ;]

Poczytaj :arrow:

http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76640 W szczególności 2 post (adama :slight_smile: )

Optymilizacja systemu by Mayster

Optymilizacja systemu by Robinhio

oraz

Optymilizacja systemu by kosior6

Miłej lekturki 8)

x-awier , mylisz mulenie kompa z zacinaniem.

komputer się zacina nawe jak jest zupełnie czysty i nipodłączony do internetu więc to musi być usterka techniczna !!

A czy przed tm zdarzeniem (zacinaniem) grzebałeś coś w komputerze ??

tzw. rozkręcałeś, grzebałeś itp. itd. ?? :roll:

Nie wykluczone.

Start --> Uruchom --> chkdsk /f

nic z komputerem w tym czasie nie robiłem

Sprawdź dysk:

sprawdziłem ale wyników nie zdążyłem zobaczyć bo szybko się wyłączyło

A miałeś takie coś? :wink: Wybrałeś T --> [Enter] i dysk był skanowany podczas rozruchu?

nie , normalnie mi zeskanował i się wyłączył

Partycja systemowa?

moze zainstluj windows 98 SE bo tak sie zastanawiam czy to nie przypadkiem wina za slabego sprzętu na windows xp.

Sprawdź jeszcze raz dysk i zobacz wyniki

Złączono Posta : 20.08.2006 (Nie) 17:07

moze zainstluj windows 98 SE bo tak sie zastanawiam czy to nie przypadkiem wina za slabego sprzętu na windows xp.

Sprawdź jeszcze raz dysk i zobacz wyniki.

Powodzenia

przywróć fabryczne ustawienia biosu, poodłączaj wszystkie urządzenia, za wyjątkiem dysku twardego, karty grafiki, jeżeli masz więcej zostaw tylko jedną kość pamięci, jeśli jedną, przełóż ją do innego gniazda, zobacz w menedżerze urządzeń, czy nie ma jakichś konfliktów, zobacz w menedżerze zadań, który proces pochłania najwęcej zasobów, jakie jest obciążenie procesora i użycie pliku wymiany, sprawdź temperatury procesora, mobo, możesz także wyłączyć antywirusa i zobacz czy się zmieni, a tak w ogóle to podaj konfigurację kompa.