Zacinanie się komputera i gry

Witam

Otóż niedługo planuję dokupić coś do swojego kompa, ponieważ jedna rzecz jest niekomfortowa. Mianowicie niektóre gry mi się jakby co 2-3 sekundy ścinają chwilowo i za chwile wszystko zaczyna działać ok przez następne 2-3 sekundy i znowu drobne zacięcia i znowu. Tak mam np. z Battlefield Bad Company 2. Mam 2gb pamięci

oprócz tego narzekam też na zacinanie się mojego komputera albo resetowania. W związku z tym, co warto pierwsze wymienić, dodać 2gb pamięci czy kupić nowy zasilacz?

Pozdrawiam

Podaj konfiguracje komputera (w szczególności model zasilacza).

Pokaż temperatury z http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html (w spoczynku i pod obciążeniem).

Napisz też jakimi funduszami dysponujesz.

Ile masz fps w grach? Jak dla mnie to albo nieprawidłowe napięcia jak sugeruje kolega wyżej, albo ciepła karta graficzna. Pamięć w tym wypadku, jest sprawą drugorzędną.

Witam

Tutaj zdjęcie przed uruchomieniem gry

A tutaj po uruchomieniu

Dodam, że gra mi się tnie zawsze, gdy wczytują się jakieś tekstury. Team Fortress 2 stara gra, a tnie mi się przy wejściu na serwer i przy wczytywaniu. Coś jakby się komputer rozgrzewał, zanim zacznie mi gra chodzić płynnie.

A co do grania w Battlefield, to niestety tnie mi się również na najniższych detalach, przy rozdzielczości 1280, którą zmieniam z 1680 ; /.

Pamięci mam 2gb.

Jeśli chodzi o fundusz, to w sumie jest nieograniczony. Na pewno nie jestem w stanie teraz kupić nowej karty graficznej, powiedzmy, że jestem w stanie kupić coś w zasięgu kwoty 100-200zł. Chociaż też zależy co, jak coś droższego mam kupić a poprawi mi się drastycznie jakość gier, to wydam więcej.

Pozdrawiam

edit: a model zasilacza to chieftec gps-450aa-101

Temperatura procesora znacząco wzrosła (z 40 do 71 stopni).

Wyczyść dokładnie komputer z kurzu (w szczególności chłodzenie od procesora).

Za tyle nie kupisz lepszej karty graficznej od tej co obecnie posiadasz.

Jaki masz zasilacz?

Problem w tym, że czyściłem już komputer przed formatem i nic to nie dało. Karta graficzna była zabrudzona bardzo.

A model zasilacza to chieftec gps-450aa-101

e: ops pomylila mi sie karta graficzna z procesorem. Tak, chłodzenie od procesora było czyszczone.

Sprawdź czy chłodzenie procesora jest poprawnie zamontowane. Może warto zmienić pastę na procesorze?

Tak, przed chwilą montowałem jeszcze raz, bo chciałem dokładniej wyczyścić.

Co to pasta?

Przeczytaj: Pasta termoprzewodząca

Przy montażu chłodzenia nałożyłeś nowa pastę? Jeżeli nie to najwyższa pora to zrobić.

Miałem kiedyś problem z takimi zacinkami. Masz mało pamięci na karcie graficznej i pewnie podbiera sobie z ramu którego też dużo nie masz. Kiedy pamięć RAM się zapełni gra doczytuje dane z dysku i pamięci wirtualnej co jest wolniejsze niż z ramu, stąd też te 2-3 sekundowe zawieszki. Jeżeli w momentach gdy nie ma zawiech gra chodzi płynnie to radziłbym dokupić co najmniej 1gb ramu (o ile twoja płyta główna obsługuje więcej niż 2gb).

Pasta termoprzewodząca wypełnia przestrzeń pomiędzy procesorem a radiatorem.

Mam rozumieć że nie nałożyłeś nowej pasty (bo nie wiesz co to jest).

Słuchajcie, czyli co robić.

Bo generalnie miałem wcześniej 4gb, i gry mi chodziły płynnie, ale spaliła mi się ta pamięć. Jeśli dokupię 2gb pamięci, oraz pastę termoprzewodzącą do procesora, to poprawi mi się płynność?

I drugie pytanie, jak nakłada się tą pastę?

Jeżeli kupisz i nałożysz pastę to przede wszystkim temperatury ulegną obniżeniu i komputer nie będzie się przegrzewał.

Podstawy hardware’u v 4.0 – wymieniamy pastę termoprzewodzącą na procesorze

Według mnie pamięć ram nie ma tu aż takiego znaczenia.

Zanim nałożysz nową pastę wyczyść i odtłuść (np. za pomocą alkoholu izopropylowego) procesor.

Jak nałożyć pastę

Trochę lipa, bo trzeba podobno płytę główną wyciągnąć i wszystko poodłączać, a ja ostatnio robiłem coś przy karcie graficznej, i mi się monitor nie chciał włączyć, i teraz się boję wyciągać tam cokolwiek ; /

A da radę bez wyciągania płyty głównej tą paste nałożyć?

Nie musisz wyciągać płyty głównej.

Jeśli nie czujesz się na siłach, oddaj komputer do serwisu.

Bez przesady nie trzeba wyjmować płyty głównej, wystarczy zdjąć chłodzenie z procesora i już można przystąpić do wymiany pasty.

Więc sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Jeżeli ten drugi slot na pamięć jest sprawny to dokupuj. Ja jestem w 100% pewny że przez małą ilość pamięci masz te problemy.

Co do procka, on tu nie jest winny ale przeczyszczenie nie zaszkodzi. A te pytania co to jest pasta i jak się nakłada… pełno poradników i filmików jest w sieci, nawet na youtube.

Dobra, dzięki wszystkim za pomoc. Chyba wezmę sobie rady z każdego z was, i zakupię za pare tyg. nową pamięć oraz tą pastę. Liczę, że będzie lepiej.

Pamięć możesz kupić sobie za parę tygodni ale pastę należałoby kupić, i nałożyć jak najszybciej.