Zacinanie się komputera (lagi)

Witam. Gram w trzy gry:

  1. Pewną przeglądarkową.

  2. Minecraft

  3. CS 1.6

Jak gram w Minecraft lub CS to strasznie mam lagi (zacina się) natomiast gra przeglądarkowa nie ma lagów. Jak np. słucham muzyki, mam otwartą grę (1) i Minecrafta to mam bardzoo duże lagi.

Komputer włącza się 5-6 min… Wyłącza tyle samo…

Mój sprzęt:

Windows 7 Ultimate 64-bit

Procesor:AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+

RAM: 2 GB (dostępne 1,87 GB)

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8200

ZASILACZ: 400W

No sprzęt słaby bo klasyfikację mam taką:

Procesor 5,6

Ram 5,5

Grafika 3,4

Grafika w grach 4,7

Podst. dysk twardy: 5,9

Komputer no stary, kupowany jak byłem w 2 klasie pdostawówki, a teraz do I GIM chodzę.

Proszę o porady co zmienić i jak zmniejszyć te legi. :cry:

PS. Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi WIN 32 bit lub 64 bit ?

Cześć

Podaj markę zasilacza.

Jeżeli chcesz mieć większą wydajność w grach pomyśl o dołożeniu dedykowanej karty graficznej bo ta którą posiadasz jest chyba zintegrowana z płytą.

Możesz także dołożyć więcej pamięci ram, skoro masz system 64 bitowy to np. kolejne 2GB. Nie wiem jednak jaką płytę główną posiadasz więc nie wiem również ile maksymalnie pamięci ram ona wspiera.

W tej kwestii odsyłam do Google, temat wielokrotnie powtarzany więc na pewno znajdziesz potrzebne informacje.

rgabrysiak , Zasilacz MODE COM FEEL 400 W

Wystarczy taka karta graficzna? NVIDIA GeForce GTS 250 2 GB

Tak, ona jest zintegrowana z płytą.

Gdzie mogę zobaczyć jaką mam płytę główną?

Pobierz np. program CPU-Z, model płyty odczytasz na zakładce Mainboard.

Ile funduszy możesz przeznaczyć na kartę graficzną?

Coś do 200 zł, może więcej jeżeli reszty nie bd musial zmieniać (chodzi tutaj o procesor)

#edit

Pobrałem ten program co mi napisałeś i nie wiem czy dobrze odczytałem płytę główną.

Southbridge: NVIDIA nForce 720a MCP

Cześć

Przejrzyj dział Hardware, Sterowniki. Ostatnio było sporo tematów dotyczących wyboru karty w podobnym budżecie.

Podaj informację z pola Manufacturer i Model, ewentualnie wklej zdjęcie z zakładką Mainboard z programu CPU-Z.

Manufacturer: ASUSTeK Computer INC.

Model: M3N78

Cześć

Płyta wspiera do 8GB pamięci ale DDR2. Musisz sam przemyśleć czy chcesz inwestować w ten komputer czy może sprzedać to co masz, dołożyć nieco funduszy i kupić coś nowszego.

rgabrysiak , nie wiem czy wgl by ktoś się znalazł, żeby kupić mój komputer ; /

Chodzi o to że mogę mieć najwięcej 8 GB Ramu ? Mam 2 gb czyli mogę dołożyć 6 gb tak?

Czyli, tak mógłbyś dołożyć maksymalnie 6GB pamięci ram do tego co już masz ale moim zdaniem jest to nieopłacalne. Raz że jest to starsza pamięć czyli DDR2 a dwa sama pamięć to nie wszystko.