Zacinanie się komputera

Tak wiem, ze jest tego pełno na forach, ale u każdego może to być inna przyczyna ;).

Kiedy włączam grę to po paru minutach komputer się zacina i restartuje. Czasami ekran się rozmazuje, czasami słyszę głośny dźwięk w słuchawkach, a ostatnio włącza się blue-screen. Często też po zresetowaniu są problemy z włączeniem komputera tzn. Słychać piknięcie komputera, a na ekranie pojawia się napis “Brak sygnału”. Ale kiedy przeglądam internet czy coś to wszystko jest wspaniale. Proszę o pomoc :wink:

Czy czyściłeś komputer z kurzu jeśli nie to wyczyść.

Tak został czyszczony dokładnie sprężonym powietrzem jednak to nie pomogło

Sprawdz czy w lokalizacji:

C:\Windows\Minidump są jakieś pliki, jeśli tak odczytaj je tym programem:

http://www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip

i podaj raporty z każdego ze zrzutu (Po otwarciu progam automatycznie zlokalizuje pliki DMP. Zanzacz plik i wybierz:

File -> Save Selected Items

Wklej tutaj raport.

Dodatkowo daj screena z programu HWMonitor tak aby bylo wszystko widac :slight_smile:

http://img33.imageshack.us/img33/7743/hwml.png

Oraz Raport:

==================================================

Dump File : 110512-19578-01.dmp

Crash Time : 2012-11-05 17:46:04

Bug Check String : IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Bug Check Code : 0x0000000a

Parameter 1 : 0x07ccad30

Parameter 2 : 0x00000002

Parameter 3 : 0x00000000

Parameter 4 : 0x83496dc8

Caused By Driver : ntkrnlpa.exe

Caused By Address : ntkrnlpa.exe+40cdb

File Description : NT Kernel & System

Product Name : Microsoft® Windows® Operating System

Company : Microsoft Corporation

File Version : 6.1.7601.17944 (win7sp1_gdr.120830-0333)

Processor : 32-bit

Crash Address : ntkrnlpa.exe+40cdb

Stack Address 1 : ntkrnlpa.exe+7adc8

Stack Address 2 : ntkrnlpa.exe+7cbef

Stack Address 3 : ntkrnlpa.exe+78c04

Computer Name :

Full Path : C:\Windows\Minidump\110512-19578-01.dmp

Processors Count : 4

Major Version : 15

Minor Version : 7601

Dump File Size : 143 544

==================================================

Zrzut niczego konkretnego nie pokazuje, jednak na screenie z HWMonitor widać za wysokie napiecie na linii 12V, tak więc warto je sprawdzic w biosie bo pewnie miernika nie masz :slight_smile: a wiec wejdz do biosu znajdz PC Health Status i spisz napiecia z linii.

Podaj marke i moc zasilacza.

Tego PC Health Status znaleźć nie mogę. A zasilacz to: Pentagram 550W

Dodane 06.11.2012 (Wt) 17:00

Zdaje mi się, ze u mnie tego nie ma. Mam ASRock. I w biosie mam tylko:

CPU Configuration

Memory Configuration

Chipset Configuration

ACPI Configuration

Storage (jakoś tak) Configuration

PCLPnP Configuration

Flobby Configuration

SuperIO Configuration

USB Configuration

Dodane 07.11.2012 (Śr) 15:44

Podbijam temat

Podaj SMART dysku, sciagnij program HDTUne i pokaz wszystko z zakładki HEALTH zeby bylo widać.

Na razie komputer nie chce sie włączyć, ale jak odpali to ściągne i podam. Tylko wyjasnij jak znaleźć ten SMART w czasie jak ja bede próbował go odpalic. (Pisane z iPada)

No Napisałem CI iz SMART znajduje się w programie HDTune który zainstalujesz w zakładce HEALTH. Ale skoro mówisz ze komputer nie chce sie odpalić to może pada zasilacz bo jak wcześniej pisałem napięcie było złe.

http://img201.imageshack.us/img201/4852/healthm.png

Proszę bardzo :wink:

Dysk tylko ma błędy komunikacji, tak wiec czysto dla sprawdzenia mozesz wymienic kabelek łączący dysk z płytą ale to pewnie nie przyczyna problemów :slight_smile:

Możesz jeszcze sprawdzic pamiec ram programem Memtest który jest bootowalny :slight_smile:

pokaż log z autorunsa. Pobierz plik http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysi … us%29.aspx rozpakuj, uruchom program, automatycznie rozpocznie się skan. Po jego zakończeniu. Menu Plik Save - zapisz raport na dysku. Spakuj ten raport i wrzuć na jakiś hosting. Link do niego podajesz tutaj.

http://hostuje.net/file.php?id=ce5be400 … d60919459c

Uruchom autorunsa i odznacz w:

HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Terminal Server\Wds\rdpwd\StartupPrograms

-rdpclip

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

-StartCCC

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

-IVONA ControlCenter

-IVONA Reader

-NokiaSuite.exe

Przejdz do zakładki Services i odznacz wszystko oprocz:

-avast! Antivirus

-Steam Client Service

Przejdz do zakładki scheduled tasks i odznacz wszystko co sie da, nastepnie restart kompa. Wyłączylismy wszystko co zbedne, sprawdz po tym czy cos pomoze :slight_smile:

to raczej nic nie da bo wątpię ze to przez to. Kiedys wylaczalem wszystko co sie da, a komputer i tak nawalał.

Może to cos z biosem?

Patrz dysk zdrowy, system czysty jak wykonasz to powyzej, no to przetestuj sobie dla pewnosci jeszcze pamiec memtestem, jesli nie bedzie błedów to na twoim miejscu sprawdziłbym na innym zasilaczu popros kogos zeby Ci pozyczyl :slight_smile: I przywróc bios do ustawien fabrycznych o tak o zeby było dla pewnosci :slight_smile:

Mógłbyś polecić jakis dobry program do optymalizacji systemu win7. Najlepiej darmowy :stuck_out_tongue:

Elit: Zasilacz mam dobry i mocny :slight_smile: wiec bardzo wątpię ze to on. A bios był juz przywracany.

Ale to co podałem wyzej czyli odznaczenie w autorunsie jest najlepsza optymalizacją, jeszcze np. czyszczenie ccleanerem i defragmentacja dysku :slight_smile: jeśli twierdzisz ze zasilacz nie jest winą, to tylko zostaje do sprawdzenia pamiec ram, ewentualnie zmiana sterowników od tak z nudow :wink: ale problemy z właczeniem komputera i tak wskazuja na zasilacz albo plyte.

Czyscilem ccc, defragmentowac niedawno zacząłem. A co ci podać z ramu? 4gb :slight_smile:

Nic nie da ze podasz te informacje, wpisz w google:

wybierz 1 link i rob według instrukcji :slight_smile: