Zacinanie sie laptopa przy każdej grze

Jak w temacie. Mam laptopa już dobre 2-3 lata. Od kilku miesięcy jak zaczynam grac w jakąkolwiek grę to laptop zacina się, obraz zaczyna klatkować i z głośników wydobywa się zacinający się dźwięk. Tego typu sytuacja zdarza się co kilkanaście sekund. Laptop to:

Samsung r530

Intel core i3 330M 2.13GHZ

NVIDIA GeForce 310M 512MB

4gb ramu

Windows 7 x64

Zaznaczę jeszcze że czasami przy oglądaniu filmów na owym laptopie zdarzają się tego typu przycinki.

Bardzo proszę o pomoc:-)

Z góry dziękuje:-)

HWMonitor i podaj temperatury podczas grania :slight_smile:

temp.jpg

Tuż po wyłączeniu gry temperatura była bliska 90 stopni :slight_smile:

No to masz odpowiedź. Wyczyść lapka z kurzu, wymień pastę termoprzewodzącą, oraz możesz kupić podstawkę chłodzącą.

Czy laptop był kiedykolwiek porządnie wyczyszczony? Jeżeli nie najwyższa pora to zrobić i przy okazji wymienić pastę na CPU i GPU.

Nie, nie czyściłem. Rozumiem ze mam rozmontować laptopa i wyczyścić go? tylko jak? czym?

A jeśli chodzi o te pasty to możecie mi szerzej przedstawić na jakiej zasadzie to się wymienia?

Wybaczcie za takie pytania, możliwe ze w waszym mniemaniu są one wręcz banalne ale uwierzcie ze jestem w tym co piszecie kompletnie zielony :slight_smile:

Dziękuje za interesowanie! :slight_smile:

Jak jesteś “zielony” w tych sprawach to nie kombinuj, bo jeszcze coś zepsujesz. Idź do najbliższego serwisu z lapkiem by Ci go wyczyścili, lub poproś znajomego informatyka za przysłowiowe Piwko :slight_smile:

Wydaje mi się że powinienem uporać się z tym problemem samodzielnie:-) Chciałbym dostać tylko kilka tipów odnośnie tych rzeczy:-)

Jeżeli chcesz samodzielnie wyczyścić laptopa to na początek znajdź instrukcję serwisową (bądź filmik na YouTube) abyś wiedział jak dostać się do układu chłodzenia. Rozbierając laptopa rób to delikatnie abyś nie uszkodził różnego rodzaju zaczepów. I nie pogub śrubek :wink:

Czyszczenie polega mniej więcej na usunięciu kurzu i innych zabrudzeń z okolic radiatora i wiatraka, przy okazji możesz wymienić pastę (albo thermalpady) na nowe. Starą pastę należy usunąć, miejsce po niej wyczyścić i następnie nałożyć nową.

Wygląda to mniej więcej tak: http://www.dobreprogramy.pl/GBM/Podstaw … 27697.html

(co prawda autor pokazuje jak wymienia się pastę na procesorze w komputerze stacjonarnym ale zasada działania jest taka sama).

Jeżeli jesteś w tym zielony jak sam piszesz lepiej zleć pracę serwisowi.