Zacinanie się myszy

(Cys88) #1

Witam.

Mam problem z myszą A4-TECH R7-70D-1 Jest to bezprzewodowa mysz optyczna na USB. Zacina sięw pewnym momencie(nie zauważyłem żadnej zależności), nie reagując ani na ruch, ani na kliknięcia i pomoga jej tylko twardy reset - odpięcie odbiornika USB od komputera. Używałem sterowników Windowsa XP, potem tych z płyty instalacyjnej, nic nie pomoga. Macie jakieś pomysły bądź doświadczenia?

(adam749) #2

A może podłącz pod inny port USB.

(patrx95) #3

1.adam749 już napisał

2.możliwe że masz nieco zasyfiałą myszkę

3.mysz może być wstrząchnięta

4.być może to może być wirus blokując mysz

(Ace Ventura) #4

to ciekawe bezprzewodowa na USB...

(Cys88) #5
  1. brak pozytywnych rezultatow

2. jest nowa

3. "wstrząchnięta"? Na innym kompie dziala poprawnie. Mam lapka Dell d830 z touchpadem i trackpointem, moze to jest problem?

4. nie sadze, mam antyvira, ale zapuszcze jeszcze skan mksem

(Kolmar) #6

Dodatkowo przeskanuj kompa za pomocą Spyware Doctor Starter Edition

(patrx95) #7

...sprawdź czy inne myszy dobrze chodzą na twoim kompie

(Losiu17) #8

witam.

mam ten sam problem.

Pracuje na lapciaku FS D-9500 i mam ten sam objaw. lubię tą myszkę ale strasznie mnie denerwuje to jej zacinanie. na kompie stacjonarnym działa dobrze, testowana przez miesiąc żeby nie było. teraz testuje na drugim lapciaku u żonki.

Flashowałem bios, rekonfigurowałem USB w biosie i systemie na wszelkie sposoby, itd itp.

System to oryginał XP Pro z licencji zbiorowej. Nie sprawdzałem jakby się to zachowywało na Wiscie, ale nie lubie tego "czegoś" co MS nazwał systemem operacyjnym.

Mnie przychodzi jeszcze jedna rzecz do głowy, że może chodzi o gryzienie się tej myszy z wbudowanym touch pad'em (chyba dobrze napisałem), ale inne myszki, a testowałem chyba ze 3 albo 4 działają poprawnie, mówię tu o bezprzewodowych na USB. Stary bezprzewodowy A4-Tech optic pro chyba deluxe, 2 mysze tracert'a, w tym jedna Exclusive i zestaw logitech cordless desktop (klawiatura + mysz) wszystko bez najmniejszego zająknięcia.

Spróbuje wyłączyć systemowo touch-pada i coś pokombinować, zobaczę co się stanie.

nic innego teraz mi do głowy nie przychodzi.

(Bartek49) #9

Mam tą samą myszkę z tym samym problemem;/

Mój lapek to dell d620

Sprawdzałem na linuchu myszka śmiga więc to problem w windzie :confused: