Zacinanie się/resetowanie systemu


(Mat 8) #1

Witam! Mam problem, mianowicie komputer pod czas małego obciążenia ( 1.5gb ramu, ok.20%-30% CPU) zacina się, a dziś zdarzyło mu się nawet zresetować. Problem pojawiał się nagle, komputer zacinał się i po chwili odcinał, lub go resetowałem. Problem pojawił się po formacie dysku i instalacji świeżego systemu, przed tym komputer nie miał takich problemów, zaś był problem z kamerą internetową, którą zakupiłem i nie działała. Sprzedawca zasugerował przyniesienie do Niego mojego komputera w celu sprawdzenia problemu, na drugi dzień powiedział mi, że trzeba zainstalować od nowa system, ponieważ wyrzuca mu dużo błędów i jest z tym problem. Jednak nie skorzystałem z jego oferty, ponieważ posiadam własną kopię systemu Windows 7, jedynie po prosiłem o wymianę pasty termo-przewodzącej i dołożenie wiatraka wyciągającego, ponieważ miałem wcześniej problemy z temperaturą. Następnie sformatowałem dysk i zainstalowałem nowy system, kamera działała, zainstalowałem wszystkie sterowniki i cieszyłem się śmigającym i świeżutkim systemem, oraz ciszą podczas pracy komputera. Jednak pojawił się problem z zacinaniem, co ździwiło mnie, że wcześniej na tej samej kopii systemu nic takiego się nie działo. Wyczytałem trochę informacji w innych tematach i dokonałem diagnostyki pamięci ram, która mogła być winna, programem "memtest", jednakże nie wykrył żadnych błędów.

Specyfikacja komputera:

Płyta główna- ASRock 880GM-LE

Procesor- AMD Phenom II X4 955

RAM- 2x 2GB, DDR, GOOD RAM (PLAY)

Karta Graficzna- NVIDIA GeForce GTX 460

Zasilacz- XILENCE 580W (ATX)


(Janusz 41) #2

Ja bym szukał powodu w tym co zmieniłeś, mianowicie paście, itd. Ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Pozdrawiam.


(falcon89) #3

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) zrób print screen’a z programu (całe okno), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

Wstaw link do screena z HWMonitor (pod obciążeniem).


(Mat 8) #4

Wskazanie programu CrystalDisk:

http://s23.postimg.org/bd66vtpaj/Cystal_Disk.png

Wskazanie programu HWMonitor pod obciążeniem:

http://s9.postimg.org/7l6szzjm7/HWMonitor.png

Dodane 05.11.2013 (Wt) 19:44

@REFRESH: Prosiłbym o pomoc, teraz przy takim samym minimalnym obciążeniu system co chwile potrafi stawać na chwile… Z góry dzięki za pomoc!