Zacinanie się windowsa i innych programów

Witam

 

Od kilku dni mam problemy ze swoim laptopem.Chodzi o to, że zacinają mi się programy oraz przeglądarka internetowa. Przeglądarka włącza się normalnie lecz po próbie włączenia stron tak jakby się wszystko zacina. Kursor myszy znika i jest tylko pokazana ikonka ładowania. Po dłuższej chwili wyskakuje komunikat informujący, że przeglądarka przestała działać. Zdarza się także, że po włączeniu komputera blokuje się wszystko i po ok 1 minucie wyskakuje komunikat  “Eksplorator windows przestał działać”.  Czasami zdarza się, że po zostawieniu laptopa na ok 15 min ekran wygasa i nie można nic z tym zrobić… Próbując zrobić log programem OTL nastąpił błąd exploratora i zrobił się czarny ekran. Po drugiej próbie zrobienia loga nastąpiło to samo. Nie wiem co robić. Formatowanie komputera nie pomaga w 100% bo często mam tak, że po zainstalowaniu wykrywane są jakieś błędy i system sam próbuje to naprawiać. Próbując właczyć Program Files wyskakuje także błąd exploratora windows. Nie mogę wstawić logów, ponieważ co chwile zawiesza mi się laptop. Pomaga tylko restart.  Proszę o poradę - pomoc.