Zacinka przy starcie XP

Komp zacina mi się po formacie i wgraniu XP home przy każdym starcie. Staje pasek uruchamiania windy, System mogę uruchamiać jedynie w trybie awaryjnym, ale myślę że problem jest chyba w ustawieniach biosu (który też zresetowałem) bo przed oknem windy z paskiem komp już sygnalizuje że system windows nie został pomyślnie uruchomiony i jaki tryb uruchomienia systemu wybrać. Komp jest stary ale ciągnął już wcześniej z powodzeniem XP-ka. Procek 700 MHZ, 320 RAM. Formatowałem parę razy i ciągle to samo. Pomóżcie bo nie wiem co robić? Z góry dzięki za każdą sugestię.

Dysk walnięty skopiuj jeśli możesz wszystkie dane na inny dysk a następnie wypal sobie płytkę Boot CD 8.3 lub nowszą wersję i tam poszukaj programy KILL DYSK wyczyści ci dysk i jeśli nie będzie większych błędów i skończy czyszczenie zainstaluj winde i powinno jako tako działać…no problem może też być innej natury czyli albo sieciówka nawala lub inne urządzenie podpięte pod kompa sprawdź tasiemki IDE procka, kości ram no po prostu musisz się pobawić.

Duże dzięki, już nad tym pracuję. Przy starcie zaczął się pojawiać napis " Sec. Slave Driwe - ATAPI Incompatible". A w trybie awa. w menadżerze w urządzeniach powodujących problemy "Węzeł interfejsu NT APM/Legacy - to urządzenie jest wyłączone - ROOT\NTAPM\000, HTTP - niedostępny Legacy Driver. Jak włączyć to choler. urządzenie? Czy ta niekompatybilność to ten sam problem?

Ogólnie to może reset Biosu coś da wyłącz kompa i wyjmnij baterie albo tam powinna byc zworka obok której pisze cmos przepnij ją i naciśnij power poczekaj jakieś 5 min i przepnij ją z powrotem no albo wejdź w Bios i załaduj Load Optimized Defaults .