Zaczęło się od błędu PXE-E61, skończyło się w martwym punkcie

Witajcie

 

zaczęło się od tego, że przekombinowałem z AOMEI Partition Assistent. Po zakupie lapka bez systemu> Lenovo B50 70 dla mojej żonki, chciałem od razu zrobić jej druga partycję. Oczywiście musiałem namieszać przy okazji z dwoma mniejszymi partycjami, nigdy nie wiem po co one sa ale domyślam się ,że producent instaluje tam stery do peryferii. Do rzeczy…

 

Po zastosowaniu wszystkich zmian w AOMEI system się nie załadował i wyskoczył bład PXE E61. Niby dość znany bład ale nie u mnie. Udało mi się w BIOS przełaczyć na bootowanie z płyty , jednak potem wgrywajac na nowo system dostaję monit,że wersja odzyskiwania systemu nie jest kompatybilna z moim systemem a używam tej samej płyty , z której niedawno wgrywałem ten system.

Pisze z kolei,żeby użyć kompatybilnego nośnika z moja wersja systemu.

 

Potem wybrałem opcję odzyskiwania systemu ,która też jest podczas instalacji możliwa i tutaj pokazuje mi trzy dyski ale na żadnym z nich nie moge instalować systemu, nie pozwala mi też na ich format a dokładnie>

 

System na pierwszej partycji nie może być zainstalowany bo odpowiada ona partycji GPT

 

Na dwóch pozostałych wyskakuje mi ,że nie zainstaluje, bo sa to partycje MSR.

 

 

Co ja naknociłem nie wiem natomiast chciałbym możliwie tanim kosztem zainstalowac Win7 albo Win10 HP 64Bit. Danych na dysku nie było wiec nie mam nic do stracenia. 

Czy mam kupić Win 10 Retail (ta wersje polecił mi znajomy) ale nie mogę jej nigdzie znaleźć ,inna sprawa ,że jej koszt do OEM jest spory. W sklepach sa jakieś Win 10 USb Flash - czy to mi pomoże?

 

Z góry wielkie dzięki

 

 

Nie wiem po co w ogóle używałeś AOMEI przecież mogłeś wszystko to zrobić z poziomu instalacji windy. W czasie instalacji wywołaj CMD przez SHIFT+F10

 

http://forum.dobreprogramy.pl/instalacja-windows-8-64bit-konwersja-mbr-do-gpt-t447777/?p=2892660

 

Oczywiście wpisz convert mbr.

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź

 

  1. W jakim momencie wpisać: convert mbr ?

 

  1. wyskakuje mi w cmd taka cieżka:

 

X:\Sources>

 

czy normalnie wpisywac do tego wiersze z linka ,który załączyłeś?

Tak normalnie jak masz napisane najpier diskpart później zastąp tylko gpt na mbr

zrobiłem tak jak w linku,który mi wysłałeś i zamiast convert gpt wpisałem convert mbr. Oczywiście zadziałało.

 

Wcisnąłem aktualizuj w oknie wyboru dysku do instalacji i z trzech dostępnych wcześniej teraz pokazuje mi tylko jeden  i jako jego nazwe : brak miejsca na dysku 0. Pomimo tego wcisnąłem żeby instalował i poszło . O efekcie poinformuje niebawem.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Dzieki mrFreeze!

 

Wszystko pieknie od dwoch dni smiga.