Zaczynam mieć dosyć tej visty :(


(Daris91) #1

Wcześniej miałem problemy z aero (bsod, gaśnięcie monitora, zawieszanie). Wczoraj odinstalowałem sterowniki od karty graficznej i zainstalowałem ati catalyst 7.1. Wczoraj ustawiłem rozdzielczość na 1024x768. I zaczyna mnie jedna rzecz denerwować :frowning: - nie mogę zmienić rozdzielczości na 1280x1024 (taką mam na xp-ku i już się do niej przyzwyczaiłem). Gdy wybiorę rozdzielczość (obojętnie czy z włączonym aero czy nie) i kliknę Apply (Zastosuj) to nagle mam częściowo pokazany pulpit (tak jak na 1024x768) - jakiś pasek + przycisk start (nie wiem jak to dokładniej opisać) i zawiesza mi się na jakieś 3-5 sek i później blue screen -> atikmdag.sys (ten plik już znam na pamięć bo już wcześniej na aero miałem z nim problemy). Dziź pozbyłem się ati catalyst i dalej nie mogę zmienić rozdzielczości :frowning: więc pozostaje xp bo trochę za duże to wszystko jest :slight_smile:


(Matrix) #2

Masz niesforny komputer / sprzęt :slight_smile: Po próbuj jeszcze :slight_smile:


(Daris91) #3

Tylko że wcześniej mogłem zmienić rozdzielczość (vistę mam już parę tygodni)


(Matrix) #4

Ale na XP wszystko cacy?


(Daris91) #5

Na xp siedzę teraz na rozdzielczośći 1280x1024 i jest wszystko dobrze

A jak zmienie rozdzielczość na viście to mam coś takiego (fotomontaż na xp :slight_smile: )

dfe481c67cd91b62m.jpg

I później bsoda


(Matrix) #6

Próbowałeś przeinstalować Viste? Może troszkę namieszałeś juz w systemie? :slight_smile:


(Daris91) #7

Jeszcze nie próbowałem (ostatnio) bo już kiedyś przeinstalowywałem bo na aero po uruchomieniu kompa (po ok 5 sek po zalogowaniu) miałem bsoda z tym co zwykle (atikmdag.sys)

Ostatnio dałem sobie już spokój z aero bo na aero miałem albo zawieszenie się kompa albo bsoda albo monitor mi się wyłączył.


(Matrix) #8

A wiem czego to może być powód!! GaduGadu masz włączone?

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 9:59

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=133560 zajźyj tutaj :wink: U mnie to samo robi - to przez GG :slight_smile:


(Daris91) #9

No nie wiem czy to chodzi o gg bo przy starcie przymknąłem jego proces (bo mi się uruchamiało i aqq i gg - zabiłem i aqq i gg)

A tak w ogóle to mam jedną z nowszych wersji (jakiś tydzień temu ściągałem ze strony gg)


(aero) #10

Narazie nie ma żadnej wersji Gadulca który działa bezproblemu na windows Vista.

Z mejla od speców GG można się dowiedzieć że nad takową wersją pracują


(Biolmol) #11

Ja już dawno wywaliłem GG, jeszcze pod XP. Dużo problemów powoduje ten popularny programik. Polecam Stefana z Interii super działa z Vistą64 i obsługuje GG


(Miwidlak) #12

Za Twoje kłopoty odpowiedzialny jest sterownik grafiki ATI o czym Wiesz napewno. O błędach ATI na tym forum było już nie raz.

To nie Vista jest do d.... :x tylko AMD-ATI ma niedopracowane stery - u jednych chodzą u innych nie :frowning:

Pozdrawiam


(Daris91) #13

Ale z samą vistą też nie było za dobrze (np. problemy z netem)


(Roderek) #14

Jade na AMD+ATI i zero problemów... gry chodza, dzwiek i zadnych zwisow - chyba sporo zalezy tez od plyty (zainstalowalem stery do nForce finalne pod Viste)


(P@zik) #15

Czy Ty wiesz o czym Ty w ogóle mówisz? AMD i Ati to są bardzo dobre firmy często produkujące lepszy sprzęt niż Nvidia i Intel...ale nie o tym jest temat :slight_smile:


(Daris91) #16

Teraz coś mi się wydaje że już skończę z vistą. Przed chwilą na niej siedziałem. Najpierw (na rodzielczości 1024x768) odinstalowałem sterowniki (już straciłem rachubę jakie to były) i zainstalowałem jeszcze raz ati catalyst 7.1. Zmienienie rozdzielczości na 1280x1024 się udało. Uruchamiam winampa zarzucam muzę - jest wszystko dobrze. Uruchamiam AQQ - mija 2-3 sek - blue screen of death (teraz chyba śmierci visty chyba bo już z nią normalnie nie mogę i coś mi się wydaje że będzie formacik) z tym co zwykle - czyli atikmdag.sys


(Miwidlak) #17

Tak wiem o tym o czym piszę.

Zobaczymy Pazik77 jak u Ciebie Vista poradzi sobie z radeonem :slight_smile:

Firmy dobre owszem, sprzęt może i technologicznie czasem lepszy - tylko dlaczego jest tyle kłopotów ze sterami do radków? Poczytaj forum.


(system) #18

System jako system stabilny,ale stery to porazka narazie ja mu podziekowalem na jakis czas.

Tylko wkuza ludzi ze produceci mieli tyle KU--R-w! !!


(Miwidlak) #19

Dokładnie CREATIVE załatwił wszystkich :slight_smile: (prawie wszystkich) a jeszcze REALTEK :slight_smile: