Zaczynam mieć dosyć tej visty :(

Wcześniej miałem problemy z aero (bsod, gaśnięcie monitora, zawieszanie). Wczoraj odinstalowałem sterowniki od karty graficznej i zainstalowałem ati catalyst 7.1. Wczoraj ustawiłem rozdzielczość na 1024x768. I zaczyna mnie jedna rzecz denerwować :frowning: - nie mogę zmienić rozdzielczości na 1280x1024 (taką mam na xp-ku i już się do niej przyzwyczaiłem). Gdy wybiorę rozdzielczość (obojętnie czy z włączonym aero czy nie) i kliknę Apply (Zastosuj) to nagle mam częściowo pokazany pulpit (tak jak na 1024x768) - jakiś pasek + przycisk start (nie wiem jak to dokładniej opisać) i zawiesza mi się na jakieś 3-5 sek i później blue screen -> atikmdag.sys (ten plik już znam na pamięć bo już wcześniej na aero miałem z nim problemy). Dziź pozbyłem się ati catalyst i dalej nie mogę zmienić rozdzielczości :frowning: więc pozostaje xp bo trochę za duże to wszystko jest :slight_smile:

Masz niesforny komputer / sprzęt :slight_smile: Po próbuj jeszcze :slight_smile:

Tylko że wcześniej mogłem zmienić rozdzielczość (vistę mam już parę tygodni)

Ale na XP wszystko cacy?

Na xp siedzę teraz na rozdzielczośći 1280x1024 i jest wszystko dobrze

A jak zmienie rozdzielczość na viście to mam coś takiego (fotomontaż na xp :slight_smile: )

dfe481c67cd91b62m.jpg

I później bsoda

Próbowałeś przeinstalować Viste? Może troszkę namieszałeś juz w systemie? :slight_smile:

Jeszcze nie próbowałem (ostatnio) bo już kiedyś przeinstalowywałem bo na aero po uruchomieniu kompa (po ok 5 sek po zalogowaniu) miałem bsoda z tym co zwykle (atikmdag.sys)

Ostatnio dałem sobie już spokój z aero bo na aero miałem albo zawieszenie się kompa albo bsoda albo monitor mi się wyłączył.

A wiem czego to może być powód!! GaduGadu masz włączone?

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 9:59

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=133560 zajźyj tutaj :wink: U mnie to samo robi - to przez GG :slight_smile:

No nie wiem czy to chodzi o gg bo przy starcie przymknąłem jego proces (bo mi się uruchamiało i aqq i gg - zabiłem i aqq i gg)

A tak w ogóle to mam jedną z nowszych wersji (jakiś tydzień temu ściągałem ze strony gg)

Narazie nie ma żadnej wersji Gadulca który działa bezproblemu na windows Vista.

Z mejla od speców GG można się dowiedzieć że nad takową wersją pracują

Ja już dawno wywaliłem GG, jeszcze pod XP. Dużo problemów powoduje ten popularny programik. Polecam Stefana z Interii super działa z Vistą64 i obsługuje GG

Za Twoje kłopoty odpowiedzialny jest sterownik grafiki ATI o czym Wiesz napewno. O błędach ATI na tym forum było już nie raz.

To nie Vista jest do d… :x tylko AMD-ATI ma niedopracowane stery - u jednych chodzą u innych nie :frowning:

Pozdrawiam

Ale z samą vistą też nie było za dobrze (np. problemy z netem)

Jade na AMD+ATI i zero problemów… gry chodza, dzwiek i zadnych zwisow - chyba sporo zalezy tez od plyty (zainstalowalem stery do nForce finalne pod Viste)

Czy Ty wiesz o czym Ty w ogóle mówisz? AMD i Ati to są bardzo dobre firmy często produkujące lepszy sprzęt niż Nvidia i Intel…ale nie o tym jest temat :slight_smile:

Teraz coś mi się wydaje że już skończę z vistą. Przed chwilą na niej siedziałem. Najpierw (na rodzielczości 1024x768) odinstalowałem sterowniki (już straciłem rachubę jakie to były) i zainstalowałem jeszcze raz ati catalyst 7.1. Zmienienie rozdzielczości na 1280x1024 się udało. Uruchamiam winampa zarzucam muzę - jest wszystko dobrze. Uruchamiam AQQ - mija 2-3 sek - blue screen of death (teraz chyba śmierci visty chyba bo już z nią normalnie nie mogę i coś mi się wydaje że będzie formacik) z tym co zwykle - czyli atikmdag.sys

Tak wiem o tym o czym piszę.

Zobaczymy Pazik77 jak u Ciebie Vista poradzi sobie z radeonem :slight_smile:

Firmy dobre owszem, sprzęt może i technologicznie czasem lepszy - tylko dlaczego jest tyle kłopotów ze sterami do radków? Poczytaj forum.

System jako system stabilny,ale stery to porazka narazie ja mu podziekowalem na jakis czas.

Tylko wkuza ludzi ze produceci mieli tyle KU–R-w! !!

Dokładnie CREATIVE załatwił wszystkich :slight_smile: (prawie wszystkich) a jeszcze REALTEK :slight_smile: