Żaden mikrofon, nie dział na moim komputerze

Witam Was serdecznie. Mój problem polega na tym, że nie ważne jaki mikrofon podłączę to nie działa. Nawet jak mam mikrofon ze słuchawkami to dźwięk mam, natomiast mikro nie działa. Czym może to być spowodowane?

http://imageshack.us/photo/my-images/25 … uuknm.png/

Wszystkie te mikrofony działają na innych komputerach, proszę o pomoc. :slight_smile:

Nie podałeś modelu płyty głównej.

Panel sterowania>>Dźwięk>>Nagrywanie…Czy tam masz zaznaczone że jest podpięty mikrofon?

A poza tym sprawdź czy nie jest uszkodzone gniazdo od mikrofonu (jeżeli podłączasz go do karty muzycznej) , jeżeli nie przeinstaluj sterowniki od audio

Nie można również wykluczyć że jest uszkodzona karta muzyczna.

Musisz zainstalować sterowniki producenta karty dźwiękowej, obstawiam że to Realtek, wiele razy się spotkałem z tym problemem w Windows 7. Instalacje sterowników rozwiązywała zawsze problem, później konfigurujesz już oprogramowaniem od Realtek. Jeszcze ważne gdzie wtykasz mikrofon, bo w dodatkowym przednim panelu może nie działać, z tym problemem sobie nie poradziłem w nie jednym komputerze #-o , wetknij z tyłu, jak zadziała to dopiero panel przedni.

PS: Podstawą (jak wyżej napisał) to podanie modelu płyty głównej z rewizją. Pomocny może być CPU-Z :idea: .

Cześć,

nie używaj Everesta - jest przestarzały. Skorzystaj z AIDA64 :slight_smile:

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd