Żaden pendrive mi nie działa

Ostatnio została zmieniona płyta główna i od tamtej pory nie działa mi żaden pendrive (komputer się zawiesza i trzeba go zrestartować bo nie można nic zrobić)

P.S. Jak wymieniono mi tę płytę to dostałem CD z sterownikami i jest tam napisane

a jaki zasilacz??

Zainstaluj po kolei wszystko z tej płytki:

  • chipset

  • karte sieciową (jeśli zintegrowana)

  • kartę dźwiękową (jeśli zintegrowana)

  • kontroler Uniwersalnej Magistrali Szeregowej (usb).

Przednie czy tylnie może źle podłączone albo pomyliłeś firewire z USB! Czy zainstalowałeś sobie ponownie system, albo chociaż odinstalowałeś stare sterowniki?

nie instalowalem ponownie systemu a do tego

to na przednim i tylnim mi nie działa bo sie zacina a stare sterowniki to są odinstalowane. A do tego

to na płycie mam tylko takie pliki tomonausun.png

Czyli na płycie jest wszytstko, co trzeba. Dziwne, że są tak pokazywane przez system. Jeśli rzeczywiście są to archiwa 7zip, spróbuj skopiować na dysk w jedno miejsce, rozpakuj najlepiej programem 7zip, jeśli po rozpakowaniu pojawią się instalki *.exe to próbuj instalować, jeśli nie, to nie wiem … takiej CD od płyty głównej jeszcze nie widziałem.

Myślę, że to są archiwa samorozpakowujące się (prymitywna odmiana instalatora), utworzone w programie 7-Zip.

Ikona archiwum *.zip, *.rar czy *.7z wygląda inaczej. Wygląda jak ikona folderu z Windows 98 z niebieską literą R, Z albo cyfrą 7 w niebieskiej ramce na białym tle w prawym górnym rogu.

Ikony 7-zipa są w porządku od jakiegoś czasu Giguś tylko nim pakuje pliki. Nie słuchaj ich, sterowniki to się pobiera ze strony producenta zawsze najnowsze, te z płyty są już kilka wydań do tylu. Spróbuj wgrać nowy bios, ewentualnie wyklucz system używając jakiegoś Linuxa LiveCD.

a jak mam zainstalować nowy bios i jak wykluczyć system używają Linuxa LiveCD? bo jestem trochę :expressionless: w tych sprawach i tak aż sie nie znam

@FXJ

Jeśli są problemy, niech maciej350 najlepiej instaluje sterowniki z płyty cd dołączonej do płyty - z reguły są najlepiej przetestowane i dopasowane - jeśli się okaże co jest nie tak - potem jest czas na ściąganie z netu najnowszych wersji, które i tak oprócz obsługi najnowszych urządzeń nic nie wnoszą do funkcjonalności płyty głównej - pendrive pod USB 2.0 nie należy do nowości, a skoro wcześniej działał, należy go sprawdzić na takich sterach, na jakich działał wcześniej.


Flashowanie BIOSU to jest ostateczność (i nie jest pewne, że to coś zmieni), a można sobie udupić płytę główną.

Najczęściej jest to pierwsza wersja stabilna czyli 1.0 lub najnowsza którą można było zgrać od producenta układu na płytę.

Sterownik o którym mówisz jest w każdym systemie od XP SP2.

Jaka ostateczność? Szczególnie pod płytami AM3 polepsza obsługę pamięci. A co do samej procedury jest w tej chwili banalnie prosta i bezpieczna szczególnie przy płytach Gigabyta każda ma dual-bios czyli nawet jak będzie zanik prądu podczas wgrywania (trzeba mieć pecha) jak będzie znów zasilanie to wczyta się zapasowy i można znów wgrać najnowszy.

Pobierz Ubuntu 9.04PL (700MB) wypal na CD, przy uruchamianiu komputera wybierz bootowanie z CD, nie musisz go instalować uruchomi się z CD, potem wepnij jakiegoś pendriva i sprawdz czy go wykryje. Jeśli tak to najłatwiej dla Ciebie będzie przeinstalować system.

dzięki

zainstalowałem biosa od nowa i wszystko mi działa do zamknięcia :smiley:

Poustawiaj sobie tylko w nim opcje, np. wyłącz floppa, nieużywane napędy ustaw date godzine itp.