Zagrożenia związane z uszkodzeniem krążków CD oraz dyskietek

(St Szer) #1

czołem

Zdarzyło mi się ze jak kupiłem płyty CD w marketach to na żadnej z nich nie można było nic nagrać, 10 szt w tym 8 uszkodzonych, kolega mi powiedział że takie uszkodzenie mogło dojść przy zakupie gdzie nawet przy połażeniu na taśmie przy kasie mogło do iść do rozmagnesowania i uszkodzenia krążków, co wy o tym myślicie jakie są inne zagrożenia dla płyt oraz dyskietek czego sie przestrzegać :?:

(Mireczek) #2

A od kiedy płyty CD można rozmagnesować ? Dyskietki mogłyby utracić format, ale wtedy wystarczy je ponownie sformatować. Na płycie CD zapis jest wykonywany światłem lasera.

(model12) #3

Tak zwykle kończą się zakupy w marketach,najczęściej są to płyty NO Name więc się nie dziw!!

(St Szer) #4

ale tak mi powiedział kolega sprzedawca powiedział gdzie producent ostrzegał właśnie przed takimi rzeczami, jeżeli uważacie że nie jest to możliwe to jakie są inne zagrożenia :?:

(Elenka1984) #5

No cóż... to jak wyjaśnicie... płyta Verbatim... położona na tą taśmę magnetyczną w jakimś sklepie już nie zadziała??

Kiedyś przeprowadziłam eksperyment, kupiłam 2x10 pak Verbatim i jedne położyłam na tę taśmę... a drugi nie... trzymałam w ręku... Te które trzymałam - później dały się nagrać, wszystkie były w 100% sprawne... w tym drugim opakowaniu - połowę do wywalenia... Jak to wytłumaczyć... Natomiast Verbatim to solidna firma jeżeli chodzi o nośniki...

(Bobofrut135) #6

Zawsze kupuje płyty w tesco i nigdy nie miałem problemów.A ta firma czy inna to bez różnicy i tak wszystko wyprodukowane w chinach,często w tej samej fabryce tylko inna firma zamówiła i ma inne logo.

(St Szer) #7

rzecz w tym że kasiera nie karzą kłaść płyt na taśmie, chyba nie bez powodu.

(Mafioz09) #8

Witaj w klubie, ja też, i nigdy nie miałem problemu, oczywiście kupuje tylko verbatim, TDK ostatnio bardzo mały wybór jest płyt to CD kupiłem emtec'a a DVD think xtra, i więcej DVD tej firmy w rzyciu nie kupie, na płycie jakieś odciski, jakby kleju itp. ale wtedy DVD tylko te były a ja potrzebowałem od zaraz!