Zagrożenia związane z uszkodzeniem krążków CD oraz dyskietek

czołem

Zdarzyło mi się ze jak kupiłem płyty CD w marketach to na żadnej z nich nie można było nic nagrać, 10 szt w tym 8 uszkodzonych, kolega mi powiedział że takie uszkodzenie mogło dojść przy zakupie gdzie nawet przy połażeniu na taśmie przy kasie mogło do iść do rozmagnesowania i uszkodzenia krążków, co wy o tym myślicie jakie są inne zagrożenia dla płyt oraz dyskietek czego sie przestrzegać :?:

A od kiedy płyty CD można rozmagnesować ? Dyskietki mogłyby utracić format, ale wtedy wystarczy je ponownie sformatować. Na płycie CD zapis jest wykonywany światłem lasera.

Tak zwykle kończą się zakupy w marketach,najczęściej są to płyty NO Name więc się nie dziw!!

ale tak mi powiedział kolega sprzedawca powiedział gdzie producent ostrzegał właśnie przed takimi rzeczami, jeżeli uważacie że nie jest to możliwe to jakie są inne zagrożenia :?:

No cóż… to jak wyjaśnicie… płyta Verbatim… położona na tą taśmę magnetyczną w jakimś sklepie już nie zadziała??

Kiedyś przeprowadziłam eksperyment, kupiłam 2x10 pak Verbatim i jedne położyłam na tę taśmę… a drugi nie… trzymałam w ręku… Te które trzymałam - później dały się nagrać, wszystkie były w 100% sprawne… w tym drugim opakowaniu - połowę do wywalenia… Jak to wytłumaczyć… Natomiast Verbatim to solidna firma jeżeli chodzi o nośniki…

Zawsze kupuje płyty w tesco i nigdy nie miałem problemów.A ta firma czy inna to bez różnicy i tak wszystko wyprodukowane w chinach,często w tej samej fabryce tylko inna firma zamówiła i ma inne logo.

rzecz w tym że kasiera nie karzą kłaść płyt na taśmie, chyba nie bez powodu.

Witaj w klubie, ja też, i nigdy nie miałem problemu, oczywiście kupuje tylko verbatim, TDK ostatnio bardzo mały wybór jest płyt to CD kupiłem emtec’a a DVD think xtra, i więcej DVD tej firmy w rzyciu nie kupie, na płycie jakieś odciski, jakby kleju itp. ale wtedy DVD tylko te były a ja potrzebowałem od zaraz!