Zagubiona płyta z Windowsem

Witam, muszę zrobić formata bo nie robiłem go ponad rok, tylko że zgubiłem płytkę z Windowsem XP :oops:

I moje pytanie brzmi :

Czy mogę sciągnąć z sieci “pirata”, ale zaaktywować go moim legalnym kluczem “oem” ? Ponieważ kiedy kupowałem tego Windowsa XP PRO “oem” dostałem klucz na jedno stanowisko. I czy jak sciągne tego Windowsa XP PRO i wpisze mój klucz to zadziała ?

Zadziałać zadziała ale czy jest to w 100% legalne? Tego niewiem.

Napisz do Microsoftu, że zgubiłeś płytkę, podaj im nr seryjny, oni sprawdzą czy taki kupywałeś i może wyślą ci new płytkę z win xp pro.

Tak.I policja sprawdzi ci logi, że ściągałeś pirackiego Winowsa…

Teoretycznie tak.

Teoretycznie, płyty w ogóle nie musisz mieć, wystarczy, że masz rachunek za windowsa oraz nalepkę oryginalności. Jeżeli policja zapukała by do Twoich drzwi powiedz, że zgubiłeś płytę. Najlepiej byś zrobił, jakbyś napisał do Microsoft, oddział w Polsce, że zgubiłeś płytę OEM, i że prosisz czy mogą Ci przysłać zapasową.

w mysl piractwa to swego czasu jak zrobiłem z swojej płyty kopie i zintegrowałem z sp3 bo było sp2 i potem normalnie mi przeszło aktywację to byłem piratem ? a nie jest czasami tak że jedną kopie można mieć?

Jeżeli masz klucz aktywacyjny to po co kombinujesz ze ściąganiem pirata?. Pożycz od kolegi płytę instalacyjną, instalujesz, podajesz swój klucz, wszystko przyjmuje bez problemu, nikt Cie nie nachodzi.Ja instalowałem kilka razy z różnych płyt OEM ale zawsze ze swoim kluczem i wszystko ok.

matmal112 , ma racje co jedynie te pliki instalacyjne rożni się kluczem ;] a wszystkie instalki są prawie takie same

zobacz też na to- Uszkodziłeś lub zagubiłeś oryginalny nośnik Windows XP OEM http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ows+XP+OEM?

Ludzie nie kombinujcie, miał oryginalną wersję i zgubił dzwoni do Microsoftu i dostanie płytę!