Zagubiony klucz do XP

(Extremer92) #1

Mam problem. Ostatnio wymieniałem dysk twardy i chciałem zainstalować system. Gdy poprosił o podanie kluczu to zorientowałem się, że naklejkę z kluczem gdzieś zgubiłem i nie mogę jej znaleźć. Korzystam na razie z 30-dniowego okresu po instalacji Windowsa. Jak mogę go odzyskać???

Za pomoc z góry dzięki.

(CzajAn) #2

Uruchom poprzedni system windows o ile posiadasz jeszcze stary dysk i nie sformatowałeś partycji systemowej, po czym w celu odzyskania klucza skorzystaj z programu "RockXP" , program ten znalazłem w miesięczniku PCFormat 1/2007 i znajdowało się tam ostrzeżenie, że niektóre antywirusy mogą wykryć infekcję w tym programie, zdaniem redakcji jest to błędna interpretacja, osobiście używałem tego programu i avast wykrył w nim pasożyta, po jego zaś usunięciu nie było żadnych problemów z systemem.

(Binio21) #3

Albo odczytaj klucz programem everest lub specjalnie do tego przeznaczonym win key finder :slight_smile:

(Extremer92) #4

Dzięki za pomoc.

(Bartosz Smalec) #5

Tak na przyszłość to naklejka jest po to aby ją nakleić na obudowę komputera. Bez niej i tak podczas kontroli Twój system zostanie zakwalifikowany jako pirat. Musi ona być naklejona na komputerze, na którym używasz danego systemu. Takie są wymagania systemów OEM niestety.

(Extremer92) #6

Miałem naklejkę naklejoną na obudowie tylko gdy zmieniałem obudowę (stara była za mała) zapomniałem ją odkleić, a stara obudowa wylądowała na śmieciach. :expressionless:

(system) #7

Czyli teoretycznie masz pirata.

(CzajAn) #8

@bbart79

@bartek46op

to wytłumaczcie mi koledzy jak wygląda sprawa naklejki, gdy używam windowsa pobranego z subskrypcji msdnaa, tam pobrałem tylko obraz płyty i nigdzie nie było mowy o tym elemencie, to co mam nakleić? może fragment gumy orbit bez cukru ????

(Mesocco) #9

To może ja wytłumaczę, najprawdopodobniej "Extremer" ma Windę na licencji OEM, a przy tego rodzaju licencji Microsoft życzy sobie takich udogodnień, jak naklejka "naklejona" na tego konkretnego kompa. W innego rodzaju licencjach tego wymogu nie ma. Ja posiadam BOX i naklejka jest naklejona na pudełko systemu (i tak ma być, gdyż mogę zmieniać kompa ile razy mi się zechce). O legalności MSDNAA świadczą inne rzeczy - jest to zaznaczone w licencji.

(eyeti) #10

Ja tak na przyszłość polecam RockyXP.

Bardzo fajny i mały program :stuck_out_tongue:

(Dariusz) #11

Witam,

Jeżeli masz Windowsa z nowymi naklejkami

tak jak tutaj

i jest to Windows OEM, jest szansa na jego odzyskanie.

Naklejka na opakowaniach (foliach) które dostaje klient OEM składa się z dwóch fragmentów... górnego i dolnego.

Dolny nakleja się na obudowie... zawiera on m.in. klucz instalacyjny i numer COA.

Górna naklejka zawiera również numer COA twojej licencji.

W związku z tym jeżeli posiadasz numer COA z tej oto naklejki,

skontaktuj się ze mną a w ramach mojej firmy a postaram się pozyskać od MS nową naklejkę licencyjną.

pozdr.