Zagubiony kod do XP home

Witam

Mam spory problem :(. (generalnie nie ja tylko znajoma :wink: )

Znajoma poprosiła mnie o reinstalację systemu, jest to Windows xp home, niestety naklejka z obudowy została zerwana i po prostu jej nie ma, a więc nie ma również kodu.

Zainstalowałem program, który odczytuje kod instalacyjny, spisałem go na kartkę i zainstalowałem system ponownie, bez żadnych problemów, niestety nie da się go aktywować- pokazuje, że kod jest nie autoryzowany (czy jakoś podobnie) i tu jest ten problem.

System był na pewno legalnie zakupiony, ale kod odczytany z tego programu niestety nie jest prawidłowy (czy to ten program źle pokazał czy jak?) i czy jest jakieś wyjście?

Tak, zwróć się do sprzedawcy. Wystąpi w Twoim imieniu do Microsoftu o duplikat certyfikatu autentyczności. Bardzo dobrze się stało, że masz spisany kod - słusznie postąpiłeś, to bardzo ułatwi zadanie

jeśli chodzi ci o aktywacje to możesz to zrobić wybierając opcję dzwonienia i wtedy nowy kod do aktywacji dostaniesz

O ile wiem XP Home można było automatycznie aktywowć przez internet tylko kilka razy. Być może teraz jest to niemożliwe - można tylko telefonicznie. Jeśli system się zainstalował to kod instalacyjny jest prawidłowy. Po prostu przeprowadzasz aktywację systemu telefonicznie dzwoniąc pod numer podany na planszy jaka się ukazała przy próbie aktywacji. Konsultantowi podajesz powód ponownej aktywacji - reinstalka. Wtedy otrzymasz nowy kod aktywacyjny który wklepujesz w odpowiednie rubryki.

Pozdrowienia…

próbowałem i dzwonić ale mówi, że kod jest nieprawidłowy i zaleca zmiane klucza (a wprowadzić go właśnie z naklejki.

Ale żeby przyśpieszyć przez tel. wciskałem chyba 0 i mogłem nie wybrać reinstalacji :).

Spróbuje jeszcze raz ale to dopiero w środe.

Dzięki za pomoc, napisze jak się sprawa zakończyła :slight_smile:

Pozdrawiam

To tak wygląda - wprowadzasz tonowo kod ,automat mówi, ze nieprawidłowy (bo już jest nieważny) i wtedy trzeba doprowadzić do ustnej rozmowy z konsultantem. (nie pamiętam jak to przebiega czy trzeba wdusić jakiś klawisz, czy przekierowanie następuje automatycznie) Konsultant spyta o jakieś bzdety np: musisz powiedzieć co było na certyfikacie - podasz Windows XP Home Edition OEM Software i zapyta np. o 5 ostatnich cyfr kodu instalacyjnego (ten który spisałeś na kartkę). Podajesz i wtedy przekierowany zostaniesz znowu na automat który wygeneruje nowy kod aktywacyjny. Nie zniechęcać się… musi zadziałać

Pzdr…