Zainfekowany komputer

Tego nie usuwaj, to przecież składnik antywirusa (AVG)

Za to, te wpisy są do usunięcia.

Tak na marginesie trochę. Po co Ci te wszystkie antywirusy, antyspyware, antycostamy… skoro i tak łapiesz jakieś świństwa?

Sugerował bym (nieśmiało, nie musisz wcale tego robić) jednak “zrobić formata” (przynajmniej bedziesz miał pewność, że komputer i system jest nadal pod Twoją pełną kontrolą). zainstalować system jeszcze raz zaktualizować go o wszystkie dostępne poprawki bezpieczeństwa, do pracy założyć konto użytkownika z ograniczeniami, zainstalować antywirusa, włączyć wbudowanego firewalll i… zapomnieć o spyware, wirusach, logach HijackThis i tym podobnych “pierdołach” powodujących wyłącznie stratę czasu i niepotrzebny stres.

pare osób juz mi to proponowali… I tak chyba zrobie ale mam jeszcze do ciebie pare pytań i czy mógbyś mi na nie odpowiedziec na gg, numer bedziesz miał w moim końcie

Proszę używać znaczników code a nie quote

Przenoszę

http://sznels.boo.pl/avgg.JPG usunąc to ale przecież to jest w windowsie??

Nie szkodzi, że jest w folderze systemu. To plik będący częścią jakiegoś trojana (jednego z downloaderów) i powinien być usunięty. A jest w Windowsie, bo złapałeś go w momencie kiedy byłeś zalogowany jako administrator. Użytkownik z ograniczeniami (z zatem także pobierane z internetu i uruchamiane przez niego programy) nie mogą nie tylko niczego do tego folderu/folderów dodać ale nawet skasować czy też zmienić.

Czyli - surfując w necie jako użytkownik z ograniczeniami tego konkretnego trojana pewnie w ogóle byś nie złapał - może gdzieś mignęło by okienko z komunikatem o braku dostępu i tyle. A gdyby gdzieś pojawił się jakiś trojan, który nie musi się skopiować do folderu systemowego i/lub zmieniać systemowych, obowiązujących wszystkich użytkowników ustawień - zaczął by działać gdzieś z profilu użytkownika. Usunięcie go stamtąd było by trywialne. A jeśli nie - usunięcie całego profilu i złożenie nowego to zwykle moment. System pozostaje niektknięty.

Uff… ale się rozpisałem :wink:

a czy mozesz odpowiedziec na pare moich pytań dotyczących ustawiń takiego konta to prosze o kontakt na gg

Zadaj pytania tutaj.

Po pierwsze, na forum zostanie ślad po tej dyskusji i być może ktoś kiedyś z niej skorzysta. Po rozmowie na gg nikt inny nie będzie miał na to szans.

Po drugie - jeśli ja nie będę mógł odpowiedzieć (bo na przykład nie będę miał czasu) - odpowiedź uzyskasz od innych użytkowników forum. Czyli - zaoszczędzisz na czasie (już byś zaoszczędził, gdyby to pytanie/pytania już tu były :slight_smile: )

Po trzecie - ani nie jestem nieomylny ani nie wiem wszystkiego. Zadając pytanie publicznie jest szansa, że ktoś zauważy i poprawi mój błąd albo w ogóle udzieli poprawnej/pomocnej odpowiedzi.

A wiec

Chodzi mi o to nie ze jak utworzyć konto z oganiczeniami ale gdy je utworze to czy mam juz zablokowane wszystko…

Chce miec pare folderów udospewnionych na sciagnie itp… jak udostepniach i blokowac aplikacje…