Zainfekowany komputer

Wczoraj wieczorem podczas włączania komputera zauważyłem na pasku zadań włączony XP Internet Security, którego nigdy nie instalowałem. I po pewnej chwili zaczęły się pojawiać komunikaty, że komputer jest zainfekowany (po angielsku) i samoczynnie ten program zaczął skanować moją poczte, dokumenty oraz dysk C. Wykrył 23 wykrytych zagrożeń, lecz dalej nie wiem jak mam sobie z nim poradzić, bo gdy program narzuca mi ich usunięcie wyskakuje okno do rejestracji (która jest płatna :o ). Chciałbym żebyście pomogli mi poradzić sobie z tym problemem kiedyś korzystałem z usług użytkowników tego forum i pomogliście mi, więc ponownie kieruje się do Was z prośbą o pomoc. Prosiłbym abyście wszystko jasno wytłumaczyli co i jak. Pozdrawiam serdecznie.

Spróbuj skorzystać z tej instrukcji:

http://www.2-spyware.com/remove-xp-inte … -2010.html

Pamiętaj aby zrobić kopie zapasową rejestru!

Dziś pokaże jak w prosty sposób pozbyć się XP Internet Security 2010, XP Guardian, Antivirus XP 2010.

Uruchamiamy Notepada.


I wklejamy poniższy kod:



[Version]

Signature="$Chicago$"

Provider=Myantispyware.com


[DefaultInstall]

DelReg=regsec

AddReg=regsec1


[regsec]

HKCU, SoftwareClasses.exe

HKCU, SoftwareClassessecfile

HKCR, secfile

HKCR, .exeshellopencommand


[regsec1]

HKCR, exefileshellopencommand,,,"""%1"" %*"

HKCR, .exe,,,"exefile"

HKCR, .exe,"Content Type",,"application/x-msdownload"

Inny sposób na problem. Oby zadziałał.

Znalezione na http://www.icontrol.pl/blog,jak-usunac- … -antyvirus

Ok robię pełne skanowanie pewnie trochę to potrwa, zobaczymy jak to będzie najwyżej dam edita jak coś.

A mam takie pytanie czy jakbym zformatował komputer to infekcje zostałyby na nim, czy nie?

I jeszcze jedno czy mogę skanować w “Trybie Awaryjnym”, bo przez ten program komputer się często zawiesza.

@Edit

Ok, nie widziałem twojej wcześniejszej odpowiedzi to mam zrobić tak samo jak z tamtej instrukcji tylko zamiast tamtego kodu wkleić ten co podałeś i kliknąć dwa razy - tak?

Dodane 15.11.2010 (Pn) 15:43

Muszę przywrócić system do wcześniejszego stanu, a przywracanie systemu gdy klikasz nie chcę się uruchomić masz jakiś pomysł jak je uruchomić?

A i nie mam zakładki przywracanie systemu po klikniecię na Mój Komputer->Właściwości