Zainfekowany pendriv


(Tsuhy) #1

Witam.

Jestem tu nowy i nie za bardzo obcykany w te sprawy. Mam problem z otwieraniem okien tzn: klikam mój komputer - następnie ikone jakiegoś dysku i wyskakuje mi otwórz za pomocą, zacząłem czytać na forum i za radami innych usiłowałem się tego pozbyć - niestety walka z wiatrakami przeczytałem uwaznie porady gutek2222 zainstalowałem Combofixa zapisałem loga wynikowego wrzuciłem go tu http://wklej.org/id/15357/ i jeśli macie odrobinke czasu i checi to prosze o pomoc co dalej.

Z góry dziękuje


(Gutek) #2

Użyj

- BitDefender Pica Removal Tool

- PRT (Perlovga Removal Tool)

Proszę pobrać i użyć Malwarebytes' Anti-Malware

Wciskamy Skanuj , wybieramy dyski do skanowania i Rozpoczynamy skanowanie , na końcu wciskamy Usuń zaznaczone jak będą i Ok  :wink:


(Tsuhy) #3

Zrobiłem wszystko co napisałeś i żaden z programów nic nie znalazł (jeśli chodziło i otwieranie to nie tylko pendriv'a ale wszystkich ikon dysków i partycji - mam 3 dyski z czego jest w sumie 5 partycji). Co prawda teraz wszystko śmiga normalnie (mimo że zaden z programów nie pokazał ani jednego błędu wirusa,robala itd). Teraz z kolei to wyskakuje mi coś takiego : http://img386.imageshack.us/my.php?imag ... 735gx5.jpg

Może po prostu ten mój program antywirusowy AVG jest podejrzany i go wywalić czy walczyć dalej do końca :slight_smile: ??

Jakiego antywira polecacie?


(Gutek) #4

Prawoklik na Mój Komputer>>>>Właściwości>>Przywracanie systemu>> wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.


(Tsuhy) #5

Mam zaznaczyć? -> czyli wyłączyć przywracanie systemu na wszystkich dyskach i co dalej?

Przepraszam ale jestem laikiem

dziękuję za pomoc


(Gutek) #6

I ok użyj jeszcze Malwarebytes' Anti-Malware - http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Wciskamy Skanuj, wybieramy dyski do skanowania i Rozpoczynamy skanowanie, na końcu wciskamy Usuń zaznaczone jak będą i Ok