Zainstalować Vistę czy Zostać dalej na XP Pro

Witam. Czy opłaca się kupywać MS Vistę czy poczekać bo jak widze wiele sterowników jeszcze pod nią nie ma.Kiedyś miałem Vistę to odrazu po wbiciu na neta zablokowało mi cały system i wirusów tyle że w głowie się nie mieści… Jak zrobić żeby to chulało wszystko zgodnie??

Poczekać na dopracowanie Visty

:slight_smile:

kupować nie ma takiego słowa jak Ty użyłeś.

A propos tematu to XP w zupełności Tobie wystarczy. Vista to tylko dodatkowe bajery. Jeżeli potrzebujesz dodatkowe funkcje Visty to wtedy można się zastanawiać (np. DX10, ale to cały czas należy do przyszłości).

Co do sterowników to na pewno jest ich coraz więcej, ale Vista nadal nie jest dominującym systemem operacyjnym, więc niektórym producentom sprzętu (i sterowników) może się nadal nie spieszyć.

Zależy w jakim celu. Jeżeli masz inny system to się nie ma co spieszyć bo Vista nie rewelacja. Co do sterowników ja do swojego kompa nie miał żadnych problemów. I po blisko miesiacu używania nie zauważyłem zawirusowania. Mam viste hp64bit

Prawda, co do Visty 64 bit i wirusów to jest to wielki plus :!: Na palcach jednej reki możesz policzyć zagrożenia, reszta nic ci nie zrobi :mrgreen:

Używam Visty od wersji beta, nie mam problemów z sterownikami (możesz je mieć jeśli używasz rzadkich i starych podzespołów) Przy odpowiedniej konfiguracji system działa szybko i stabilnie. Co do obsługi- ergonomia jest ale to kwestia przyzwyczajenia, mi się podoba.

Z reszta nie opłaca się inwestować w stare, prędzej czy później Vista stanie się standardem

Czyli co?

Przynajmniej na wydanie Service Pack 1 :slight_smile:

To tak z przyzwyczajenia chyba? Nic rewolucyjnego tam nie dodadzą. A w każdym razie nic czego nie pobierzesz przez Windows Update.

Ot. Taka mania pt.: “jak nie ma SP to jest be”.

Vista jak narazie posiada tylko rzeszę wodotrysków które bardzo spowalniają kompa. Został wydany przedwcześnie i jest niedopracowany. Osobiście mam już legalną Viste ale używam XP… i czekam na wydanie SP1, dopiero po nim będe testował.

Zresztą, większość ludzi z portali internetowych ma podobne odczucie.

Nie ma SP1 więc zostań z XP (narazie)

pozdr.

Siedź przy XP :slight_smile: jak kupiłem kompa to miał Vistę i w sumie się cieszyłem, bo coś nowego i ładnie wygląda, ale po blisko miesiącu użytkowanie swtierdziłęm, że jednak XP jest dla mnie lepszy :slight_smile:

Ja ci polecam coś innego…Wygląda jak Windows Vista,ma takie same funkcje…I jest darmowy…ale jest to wersja RC0. Przedstawiam Ci system Windows Server 2008 :mrgreen: Ma dużo mniejsze wymagania niż Vista. U mnie na komputerze Vista się tnie a Win2k8 nie! Chodzi tak szybko jak XP !

Tu sobie poczytaj:

http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=windows+2008&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

poczekaj co najmniej do SP1 aby kupić ten system w tedy będzie o niebo lepiej

Złączono Posta : 28.09.2007 (Pią) 11:10

weź pod uwagę że możesz te “wodo tryski” po wyłączać, XP na początku też był nie dopracowany i takie samo było gadanie

A możesz wymienić te wodotryski?

prawdopodobnie chodzi mu o aero ale użył liczby mnogiej :slight_smile:

Też tak sądzę. Czyli klasyk: “Nie mam pojęcia o czym mówię, ale każdy tak mówi to ja też”.

Ehh.

No nic. Nadzieja w samym MS, że wkrótce wyda ten SP1 który prawie nic nie zmieni, ale odbierze w ten sposób argument że bez SP1 nie da rady.

mylisz się byłem na zlocie vortalu i gość z MS mówił co poprawi SP1 w każdym bądź razie SP1 dla Visty będzie dobrym dopalaczem i poprawi wiele, z tego co czytałem to w maju ma być SP1

Nie klasyk, ale irytacja. Mam laptopa na którym mam XP, preinstalowałem VISTE i nie wytrzymałem 3 dni, bo doprowadził mnie do TOTALNEJ irytacji.

System jest niedoprasowany, na procku Intel Core Duo 2,16GHz i 1GB ram pracuje się jak na PIII 1GHz, parodia. Wszystko działa wolno, reaguje wolno. Wyłączenie wszystkich ewektów lekko pomaga.

Najlepsze była walka z indeksowaniem plików, która może naprawde zirytować, szczególnie jak sie ma na dysku setki tysięcy plików, grrr…

Poczekamy na SP1 i wówczas zobaczymy, bo ten system (żeby nie było ze lubie MS, bo pracuje również na linuxie) ma przed sobą przyszłość… chyba że… windows 2008. Pożyjemy zobaczymy.

pozdr.

Vista to takie “gie” jak jak windows milenium. Watpie czy wogole wypali ten ich projekt ^^. Ja Ci osobiscie radze ,abys pozostał przy win xp ;]

to właśnie ma poprawić SP1 tak mówił człowiek MS na zlocie dlatego ja też czekam z instalacją

mylisz się jeżeli korzystasz z Windowsa byle jakiego kwestia czasu jak będziesz musiał sie przesiąść, takie samo gadanie było z XP

nie ewektów tylko efektów

gdybyś na viście pracowal dluzej to bys sie przyzwyczail mowie ci

SP1 nic nie da nowego

no właśnie: TO BYŁ CZŁOWIEK MS

win viste tworzono przez ponad 5 lat to musi wypalic