Zainstalowalem xp

Siema , mam na kompie 3 windowsy xp 2000 i viste . Vista miała swój własny BootLoader ale gdy wgrałem xp , bo coś mi się zepsuło i musiałem przeinstalować to ten BootLoader zniknął To sprubowałem Na właśiwości mój komputer i tam uruchamianie i odzyskiwanie wpisałem to co trzeba żeby poszła vista ale jak wybiorę vistę to jest tylko czarny ekarn a w lewym górnym rogu miga biała kreseczka

Jak zrobić żeby vista działała??? :cry:

Musisz pierwszą zawsze instalować Viste ale da się jakoś to zminić.Masz jeden dysk podzieony na partycje ??

tak dysk 80 gb jest podzielony na 4 partycje

C ok 20 gb

D ok 10 gb

E ok 20 gb

F ok 25 gb

Złączono Posta : 28.03.2007 (Sro) 20:37

Ale ja nie chce kasować visty i wgrywać nową czy da sei to tak jakos jak w xp czyli jak się brało na instalacje to tam wykrywało że jest już system xp i że można go narawić .tylko że ja niechce mieć tego BootLoadera z visty bo cześciej jestem na xp i wole żeby pierwszy włączał sie xp a nie vista i dlatego wole ten kalsayczny BootLoader

Jeśli po instalacji starszego systemu operacyjnego Windows, znikła nam możliwość wyboru Windows Vista, należy wykonać następujące kroki:

* Wkładamy płytę instalacyjną do napędu optycznego i z niej uruchamiamy komputer. W module Instalowanie systemu Windows (Install Windows), klikamy Napraw komputer (Repair your computer).

* Jeśli system wykryje nieprawidłowości z uruchomieniem Windows, zostanie wyświetlone okno Opcje odzyskiwania systemu (System Recovery Options), należy skorzystać z kontrolki Rozpocznij naprawę (Startup Repair). Windows Vista sprawdzi z czym jest problem i spróbuje go samodzielnie naprawić.

* Resetujemy komputer i sprawdzamy, czy możemy uruchomić system, jeśli nie, to powtarzamy kroki 1 i 2. Należy przejrzeć komunikaty i upewnić się, że wszystkie błędy zostały wyeliminowane.

* Uruchamiamy Windows Vista i wykonujemy następujące czynności, aby dodać do bootloadera starsze systemy Windows. Uruchamiamy Wiersz polecenia (Command Prompt) na prawach administratora. Wpisujemy x:\boot\bootsect.exe –NT60 All (x – litera przypisana do CD-ROM’u). Następnie dodajemy wpisy uruchamiające starsze systemy operacyjne. Na przykład dla Windows XP robimy to tak: bcdedit.exe -create {ntldr} -d “Windows XP”. Określamy partycję z zainstalowanym systemem bcdedit.exe -set {ntldr} device partition=y: (y – partycja aktywna). Na końcu określamy ścieżkę pliku ntldr: bcdedit.exe -set {ntldr} path \ntldr, oraz ustawiamy kolejność wyświetlania wpisując bcdedit.exe -displayorder {ntldr} -addlast.

Zrodlo. CXP.pl

Złączono Posta : 28.03.2007 (Sro) 20:39

To już się pogubiłem … który system się włącza ? a Który chcesz przywrócić ?

włącza sie xp i 2000 i jst wpis na viste ale jutro porobie tak jak mi tu napisałeś :slight_smile:

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

ale ja nie chce nic zmieniać ja chce mieć klasyczny BootLoader do wyboru wszystkich systemów bo ten z visty jest beznadziejny chce mieć klasyczny czy ktoś powie mi jak to zrobić

Do MODERATORÓW : nie wiem na jaki mam zmienić temat ten post

np.: Bootloader visty :smiley:

no jak to zrobić??? żeby był klasyczny bootloader bo nie moge visty uruchomić a nie chce mieć tego z visty tylko ten klasyczny

W sumie nie rozumiem … o jaki bootloader Ci chodzi. Przecież bootloader odpala sie w dosie… więc… nie rozumiem żadnych okienek nie ma … a ni nic… więc możesz opisać różnice między bootloaderem Visty a Xp :expressionless: ? Wg mnie tylko ma mocniejsze paski pokolorowane na szaro… ( lub jak kto woli biało ) i inna czcionka… Jaki w tym problem ? Skoro odpala Ci sie XP i Vista ?

Napisałem Ci co masz zrobić jeśli Ci Vista się nie uruchamia. Czy nie możesz sie do tego zastosować ? Albo opisz dokładniej swój problem

Gdy wgrałem xp to zniknoł ten BootLoader od visty , ale w tym od Visty nie da się wybierać windowsa tylko Vista i starsze wersje w starszych wersjach włącza sie ten klasyczny Bootloader ze starymi windowsami i ok może jeszcze być ten od visty ale czy można w nim ustawić żeby były tam xp i 2000? ale najlepiej to było by już jakby ktoś mi napisał jaki wpis zrobić w klasycznym bootloaderze

może dam mój obecny wpis :

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINNT=“Microsoft Windows 2000 Professional” /FASTDETECT

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS=“Microsoft Windows Vista Ultimate” /noexecute=optin /fastdetect

Ten wpis z vistą sam robiłem ale nie działa więc niech ktoś mi powie jak zrobić żeby vista odpaliła na tym klasycznym? co trzeba zmienić w tym wpisie?

Złączono Posta : 31.03.2007 (Sob) 11:06

Gdy wybieram Vistę jest u góry tylko szara kreseczka i to wszystko a wpis chyba dobry jest no nie wiem

Czyli rozumiem że Vista Ci się nie odpala czy na odwrót ?

Jesli odpala Ci się Vista a inne systemy nie to zainstaluj Acronis OS Selector

Tym programem zrobisz to co będziesz chciał.

Nie bardzo rozumiem co chcesz zrobić… ale zapewne ten program naprawi Ci wszystkie wpisy w bootloaderze. Odpali Ci się Vista i XP tylko musisz dodać wpis. Poza tym w programie jest wszystko jasno opisane

doman30

Byłeś o coś proszony,opcja zmień i popraw.JNJN