Zainstalowanie systemu XP na wirtualnej maszynie na Windows 7 Home Premium

Witam. Mam problem- chciałbym zainstalować system XP na wirtualnej maszynie na laptopie z systemem Windows 7 Home Premium. Maszynę skonfigurowaną już mam, ale problem leży w zgubieniu płyty instalacyjnej od XP. Klucz aktywacyjny do XP mam, niestety XP długo nieużywany i płyta się gdzieś zapodziała. Da jakoś radę zainstalować XP na maszynie bez płyty?

Skoro płytę gdzieś masz i jest ona ORYGINALNA, to możesz pobrać kopię systemu Windows XP z internetu z obojętnie jakiej strony.

WHISKEYn1 , a jak to będzie wyglądać, jeśli chodzi o instalację na maszynie?

Najbezpieczniej będzie jak pożyczysz od kogoś płytę i albo z niej zainstalujesz system, albo stworzysz z niej obraz ISO, a najlepiej będzie jak znajdziesz swoją płytę. Pamiętaj, że pobranie obrazu ISO systemu Windows jest nielegalne, więc możesz narazić się na problemy prawne. Sprawdż na portalach aukcyjnych, często można kupić niedrogo samą płytę instalacyjną bez licencji (bez licencji powinna ona być tańsza, wieć możesz szukać takich ofert). Jeśli masz certyfikat autentyczności, możesz też zwrócić się do polskiego oddziału Microsoft o wydanie nowego nośnika. Możesz też popytać w serwisach komputerowych o możliwość instalacji systemu, gdzie wpiszą twój kod i zapłacisz za to raczej nie więcej jak 10 do 20zł. Te zabiegi będą bezpieczniejsze i nie powinny narazić Cię na problemy prawne, które mogą wyniknąć przy pobieraniu systemu z internetu, ponieważ polskie prawo zabrania pobierania komercyjnego oprogramowania z internetu.

Już zrobiłem jak WHISKEYn1  poradził. Mogą być problemy, skoro miałem swój klucz aktywacyjny i system już został aktywowany?