Zainstalowany Xp'ek z sp2 a instalacja sp3

Witam,

Mam zainstalowany Xp’ek Pro PL z zintegrowanym sp2. Chciałbym zainstalować sp3, i stąd moje pytania:

  1. czy nie powinienem odinstalować sp2? (przynam, że nie mogę go znaleźć na liście Dodaj/Usuń programy)

  2. czy ta aktualizacja jest w pełni dopracowana i bezpieczna - sp3?

Pozdrawiam :wink:

  1. Sp3 instalujesz na SP2. Czyli odrazu ściągasz i instalujesz

  2. Zależy jaka wersja systemu i co się na nim ma. Niektórym instalacja Sp3 psuje Winde, a niektórym wręcz przyspiesza. Co do bezpieczeństwa to jest jak najbardziej bezpieczna.

leonxel , nie powinieneś deinstalować SP2 bo nie zainstalujesz SP3.

Tak jak napisał adam749 ,.

Czasami są problemy z SP3.

Dzięki :slight_smile: w takim razie od razu instaluję sp3 :wink:

ale po wgraniu sp3 jakoś zwalnia komputer :? :?

ja wole 80% zainstalować viste z sp1 niż xp z sp3 :wink: :wink:

No wiesz… Twoja opinia, powiem tylko, że niektórzy mają inne zdanie (chociaż nie zaprzeczam - SP1 do Visty to absolutna konieczność)

Co do SP3 do XP, to nie ma się co zastanawiać - trzeba zainstalować i już (poprawia to stabilność systemu i likwiduje dziury w zabezpieczeniach) - co do spowalniania, zależy - niektórym przyspiesza, niektórym spowalnia a inni nie czują różnicy, np. ja. Pewnie zależy to od sprzętu i ilości “syfu” na kompie (nie mówię o wirusach). Przed instalacja SP3 nie odinstalowujemy SP2 ani SP1, dobrze jest jednak zrobić punkt przywracania systemu.

Dziwny ten update Micro$oftu… Raczej powinien przyspieszać wszystkie…

No właśnie - powinien, a powinien wcale nie znaczy, że przyspieszy :-), tzn. żeby było jasne - nie robiłem żadnych testów, nie sprawdzałem poziomu wydajności programami do tego przeznaczonymi - to moja opinia “na oko” - poprostu nie czuje żadnej różnicy. Mam procka Pentium D 2x3,20 GHz może on za to odpowiada, nie wiem :slight_smile: W każdym razie na pewno mi nie spowolniło kompa.

Ja też instalowałem na sp2 sp3 i nie widze żadnej różnicy poza poczuciem większego bezpieczeństwa ;)A osobiście jeszcze nie spotkałem się ze zwolnieniem pc przez sp3,słyszałem jednak ze starsze maszyny strasznie muli po instalacja sp3 czy to prawda?

Nie prawda. Może co najwyżej troszeczkę wolniej działać. Chociaż jak na starej maszynie zainstalujesz wszystkie łatki z Windows Update, to tak samo odczujesz spadek szybkości działania komputera.

Dlatego najlepiej instalować SP3 po zintegrowaniu z płytą instalacyjną i wtedy mucha nie siada.

Wiem, bo instalowałem tak już na ładnych kilku komputerach. :wink: